Recenze: CLAIRIN SONSON a CLAIRIN COMMUNAL

1

Schválně dnes budu psát o dvou zcela odlišných rumech, a přesto jsou si v mnohém podobné.

Ale začneme trochu z jiného soudku.

Clairin a Haiti

Clairin pochází z venkova, kde je hluboce zakořeněné Voodoo. Každoročně 1.-2.listopadu probíhá na Haiti festival Fèt Gede (Den mrtvých na Haiti), během kterého je Clairin nabízen účastníkům jak ve fyzické, tak i duchovní oblasti.

Voodoo, lwa a gede

Voodoo je prominentní rys haitské kultury a jako náboženství má mnoho praktiků - zvaných vodawizan - rozšířených po celé zemi. Neoficiální odhady naznačují, že až 50% Haiťanů se učí Voodoo. Pro tyto vodywizan je Fèt Gede důležitou příležitostí k uctění gede.

Ale co jsou to gede přesně?

Každý vodwizan má své vlastní gede. Je to buď blízký přítel, nebo příbuzný - gede je reinkarnace milovaného člověka, který přišel z posmrtného života, aby žil v těle vodywizanů, kteří je uctívali. Ale ne každý předek je uctíván jako gede. Aby se z mrtvých stal gede, musí vodwizan prostřednictvím obřadu ve Voodoo kontaktovat zesnulého a přeměnit ho na gede.

Podle Voodoo se zesnulí mění na pouhou lidskou duši, která se změnila na lwu, a tato lwa má obecně jméno, které začíná gede, například gede loray, loray znamená „hrom.

Během oslav gede jsou ulice každého města plné vodywizanu. Ti se schází kolem hřbitovů, aby zde prováděli pobožnosti, prováděli přesné rituály a obecně si ctili zemřelého.

Každý hřbitov na ostrově je zaplaven vodouwizanem - někteří jsou posedlí gede a jiní ne. Ti, kteří jsou posedlí, jsou podle oblečení snadno rozeznatelní: oblečeni v bílé, černé a fialové barvě, tváře pokryté bílým práškem a černými slunečními brýlemi, hůlka v ruce a nepostradatelná láhev naplněná alkoholem a feferonkami.

Clairin je téměř vždy přítomen při obřadech nebo je snadno dostupný v domácnosti. Je zvykem vylévat nějaký pro duchy, buďto na zem nebo do nádoby jako oběť a následně solidárně vypít.

walter-wlodarczyk-2018-11-02-_87A5235

"Clairin mi připomíná naši nezávislost, hudbu, lidi." Je to mnohem víc než tekutina, je to odkaz, díky kterému rozumíme haitské kultuře, i když jsme ji nežili, “říká Stéphanie Simbo, globální manažerka značky Maison Ferrand.

Clairin Sonson, Haiti, pot still, 2018, 53,2%

O rumu:

Clairin Sonson je pátým výrobcem Clairinu, který se připojil k řadě Spirit of Haiti.

Tuto Rhum Agricole vyrábí Stephan Kalil Saoud v Cabaretu, jehož palírna Sonson Pierre-Gilles (syn syna Piertre-Gilles) je pojmenována po svém pradědečkovi. Ten založil lihovar roku 1932.

 carte-haiti-clairin

Profesor Boilermaker je ten, kdo postavil současný lihovar na základech starého koloniálního obydlí, v němž již byla umístěna palírna Clairin fungující díky vodnímu mlýnu, který od té doby zmizel. Některé zdroje dokonce tvrdí, že by patřily Florvilovi Hyppolitovi, populárnímu prezidentovi Haiti v 19. století. Stephan převzal lihovar v roce 1989, když jeho dědeček zemřel ve věku 89 let. 

 photobonus1-1400x1050

S počáteční kapacitou 10 000 litrů za měsíc zdvojnásobil výrobu v 90. letech a dnes produkuje 60 000 litrů.

Lihovar sídlí severně od hlavního města Port Au Prince, kde Stephan pěstuje zvláštní odrůdu nehybridizované cukrové třtiny, zvanou Madame Meuze, která destilátu dodává rostlinné a mírně minerální tóny. Je to také díky jeho blízkost k pobřeží.

Třtina pokrývá asi 60 akrů půdy, posetá mimo jiné banánovými stromy a jinými ovocnými odrůdami. Sonson je vyráběn výhradně ze sirupu z cukrové třtiny.

Po sklizni je cukrová třtina lisována a pomalu redukována na sirup a přirozeně fermentována divokými kvasnicemi (až jeden týden). Destilace se provádí v hrnci stále zahřátém na otevřeném ohni. 

Balení:

Opět stejný tvar, změna grafiky na modrou. Obrázek je ze všech 4 stran, takže obrázkové typy, musíte koupit 4 láhve. Bohužel přes veškerou snahu se mi nepodařilo zjistit co přesně vyzobrazuje. Stejný motiv (mořské panny) má i La Rocher ale i tady jsem mimo. Pokud někdo máte bližší info, budu moc rád.

Láhev:

Úzká, vysoká, stejně jak všechny Clairiny základní řady.  Na přední etiketě stejný výjev jako na krabici a údaje o rumu (oproti Vavalu je to obráceně). Čili vesnici kde se destilovalo, rok, typ vstupní suroviny, fermentace, destilace a kdo destiloval.

Opět zařazeno do projektu Slow Food Sentinelle. Kdo četl minulou recenzi Vavalu, tak ví. Kdo ne tak mrkněte tam.

Cena: 1270 Kč.

Vůně: První nádech a cítím pálení banánů u souseda na dědině. Prostě když pálíte banány tak ta vůně je přesně taková jak když otevřete flašku a čichnete.

Po ustálení je to sakra zajímavé, čichal jsem opravdu poctivě a pár dní to zabralo a výsledek? Brambory ale ne ty čisté z obchodu, ale když je sbíráte na poli a jsou ještě od mokré hlíny. Přesně tuto vůni si pamatuju, když jsem s našima sbíral ,,arteple,, (to je Kunovsky pokud nevíte). Následuje zelenina, někdy až když začne hnít, přezrálé banány, v dálce sladké meruňky a když jsem měl vypito a čuchal po nějaké době prázdnou sklenici (pozdravuju Patrika) tak sladké sušené třešně.

Ta vůně je šílená a zároveň hrozně krásná, plná, intenzivní. Skoro bych řekl, že je lepší čuchat jak pít.

Barva:  Bílá, křišťálově průhledná, kapky krásně stékají dolů.

Chuť: Tady hned na začátek řeknu, že po vůni jsem čekal větší nálož a za mě přišlo takové 10% zklamání. Celkově chuť u mě zaostává za vůní.

Rozhodně to však není paletou chutí, ale čekal jsem větší intenzitu, i vzhledem k vyšší voltáži. Z počátku hořkost, pak vám to vybouchne v puse a jako ten granát taky rychle zmizí. Následky tam jsou, ale prostě bum a konec. Ze začátku se pěkně rozvinou pečené brambory v ohni, takové ty špinavé od popela a kousků hlíny. Prostě na prasáka na čundru dělané ,,arteple,,.

Následuje chuť zeleniny, zejména pórku, mírně citrusů a dojezd já teda cítím lékořici a to ještě hodně dlouho v krku po vypití. Alkohol cítit nejde vůbec, klidně bych tomu přidal 5-6 voltů.

Hodnocení:  84/100

Je to pěkné, voní to, nestojí to moc, rozhodně Vás vytrhne ze stereotypu chutí a vůní co jste zvyklí a překvapí všechny, co ho budou pít poprvé. Vždy si ho rád dám.

Clairin Cummunal, 43%

O rumu:

Clairin Communal je směsí čtyř různých regionálních Clairinů, které se skládají z Clairin Vaval z Cavaillon, Clairin Casimir z Barraderes, Clairin Le Rocher z Pignonu a Clairin Sajous ze Saint Michel de l'Attalaye v srdci Haiti.

O všech jsem psal, nebo budu, samostatný článek takže tam se dočtete vše potřebné.

Teď ale můj pohled na tento rum. Poprvé když jsem ho otevřel, jsem si nic nečetl, nestudoval, prostě nalil do sklenky a degustoval. Říkám si, tady je něco jinak. Vzal jsem flašku a četl. ,, Particuliérement adaptée pour les cocktails,, něco jako ,, speciální výrobek určený pro koktejly,, a pak mě to docvaklo. To není rum na běžné popíjení, ale rum do koktejlu a tak se k němu musí přistupovat.

Šel jsem tedy okamžitě udělat ten svůj oblíbený, jen jsem Appleton Signature vyměnil za tento Clairin. Co se stalo vám popíšu asi takto. Výbuch, nadšení, komunikace se ženou (ta měla ze mě srandu), vypil jsem jede, dva, tři a přiznávám, dostalo mě to. Myslel jsem, že kombinace s Appletonem nemůže nic porazit, ale stalo se. Jsem nadšen, cpu ho od té doby všude, mám už ½ láhve pryč a určitě to bude rum, co budu dokupovat stále dokola (to se mě nestává, raději kupuju více druhů než jeden pořád dokola).

Nevím ,jak líp bych to popsal, asi začnu dělat videa, ale pak by jste jen 10 minut sledovali ,jak se rozplývám a to asi nikdo vidět nechce. Ještě Vám sem hodím můj recept. Já mu říkám recept pro lemry, protože sám se považuju za lemru na koktejly.

Recept:

  • velkého panáka Clairin Commnunal
  • láhev FEVER-TREE GINGER BEER – zkoušel jsem to s vícero druhy ale tento je bezkonkurenční
  •  plátky limetky
  •  plátky pomeranče
  •  led

Schválně vyzkoušejte a napište mě. Jsem zvědavý, zda vás to vystřelí z trenýrek jako mě.

1619976484341

Balení: Žádné není, rum je bez krabice. Taky k čemu. Rum beztak bude na baru.

Láhev: Stejný tvar jako klasické Clairinu ale výškově je menší. Asi myslí na barmany, aby se jim lépe manipulovalo. Zepředu žlutá etiketa kde je krásně znázorněno spojení 4 palíren pro tento blend.

Cena: 920 Kč

Vůně: Vůně vanilkové zmrzliny nebo jogurtu,  nemůžu se rozhodnout  co převládá, do toho cukrová třtina, zelené banány, jablka, pomeranče a v dáli cítím kukuřici. Je toho strašně moc. Tím že je to blend 4 rumů, tak si odnáší od každého něco. Pěkná, sladká, méně intenzivní a ne tak silná jako u jedno druhových Clairinů.

Barva:  Bílá ale s nádechem slámové. Opět jde vidět míchání více rumů.

Chuť: Jemná, kulatá, nasládlá, žádná složka nevybočuje, hodně ovoce, trochu pepřový závěr, mírně travnaté tóny a konec po lékořici. Jelikož to není rum na běžné popíjení tak naprosto dostačující.

Chuť se naplno rozvine až v koktejlu.

Hodnocení:  82/100 klasicky a 95/100 jako rum do koktejlu

Nebylo by fér jej hodnotit jako běžný rum na popíjení, na to není určený. Jako rum do koktejlu jsem zatím neměl lepší.

Kde koupíte:

Vzorek stařeného Clairin Communal Ansyen můžete vyzkoušet tady

Láhev Communal koupíte jako vždy na Warehouse1 a stejně tak Sonson

Díky Jarda z JardovoRUMoveokenko