SWEET & PEATED - WHISKY DEGUSTAČNÍ SADA 5x 0,04l + 1x 0,02l

Kód: 1881
6 hodnocení
Značka: DramRoom
1 490 Kč
Skladem (>5 ks)

Degustační sada obsahuje:

1x 40ml Kilchoman SANAIG 46%
1x 40ml Aberlour 14 YO DOUBLE CASK MATURED 40%
1x 40ml The Arran Malt MACHRIE MOOR The Peated Lochranza Malt 46%
1x 40ml Glenglassaugh PEDRO XIMENEZ SHERRY 46%
1x 40ml Ardbeg WEE BEASTIE 5 YO 47,4%

1x 20 ml "SPECIAL DRAM" Laphroaig PX Cask 48%

Ke každému vzorku obdržíte informační kartičku s detailním popisem produktu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V této rumové degustační sadě najdete tyto druhy:

Kilchoman SANAIG

  • Whisky je pojmenována podle skotského potoka, který protéká palírnou Kilchoman. Whisky je 4-5 letá, půlku zrála v sudech po bourbonu a druhou po sherry.

Aberlour 14 YO DOUBLE CASK MATURED

  • Aberlour 14 Years Old DOUBLE CASK MATURED Speyside Single Malt zraje 14 let ve dvou typech sudů - v běžných amerických sudech po bourbonu a ve španělských sudech po sherry. Teprve krátce před stáčením se obsah obou různých typů sudů spojí.

The Arran Malt MACHRIE MOOR The Peated Lochranza Malt

  • Na západním pobřeží Isle of Arran leží větrem bičované rašeliniště pojmenované Machrie Moor se záhadnými menhiry z doby bronzové, se kterými se pojí dávné příběhy. Tato rašelinná edice Arranu perfektně zachycuje drsnou krásu této krajiny a legendy Machrie Moor. Na patře vyniká čerstvostí citrusů, které se velmi zajímavě pojí s kořením a rašelinným kouřem.

Glenglassaugh PEDRO XIMENEZ SHERRY

  • Palírna Glenglassaugh Distillery poprvé uvádí na trh produktovou řadu Wood Finish. Glenglassaugh Pedro Ximenez Sherry Wood Finish nejprve zraje v sudech po bourbonu a poté se dokončuje v sudech po sherry Pedro Ximenez. Pedro Ximenez" je také známý jako "král sherry" a jeho povrchová úprava dodává každému obsahu rozinkový charakter.

Ardbeg WEE BEASTIE 5 YO

  • Ardbeg je ve světě skotské whisky kultovním pojmem. Palírna byla na drsném ostrově Islay založena již před 200 lety a charakter její whisky odráží divokou krajinu, kde vzniká. Při její výrobě se používá voda získávaná z blízkého jezera Loch Uigeadail a ječmenný slad nakouřený na výjimečně vysokou úroveň 50 ppm. Díky intenzivnímu nakouření a komplexnímu charakteru si whisky získala fanoušky po celém světě, ale také řadu těch nejvyšších odborných hodnocení. Ardgbeg se v názvech svých whisky inspiruje mystickými příšerami. O té poslední se říká, že vylezla přímo z rašelinových borků. Wee Beastie je relativně mladá whisky, v sudech zraje 5 let. Vyznačuje se intenzivním kouřem a surovostí, která umožňuje přiblížit se k základnímu destilátu, který je srdcem whisky Ardbeg.

Laphroaig PX Cask

  • Označení PX znamená, že whisky zrála v sudech po vínu Pedro Ximénez. Toto víno se vyrábí ze sušených přirozeně hodně sladkých hroznů. Tato whisky je unikátní tím, že zrála ve třech druzích sudů, první zrání se odehrálo v sudech po bourbonu, druhé v „quarter cask “ dubových sudech, nakonec whisky dozrává v sudech po sherry Pedro Ximénez. Whisky je charakterizována nasládlou vůni rozinek, lékořice a dubu s decentním nádechem rašelinového kouře. V ústech je whisky rašelinová a dubová s příchutí sherry. Později rašelina i kouř pomalu ustupují a jsou nahrazeny příjemnou chutí sladkého dubového dřeva.

Doplňkové parametry

Kategorie: Degustační sady
Výrobce: DramRoom

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: