Glenlivet Nadurra Oloroso Cask 0,7l 0,7l 60,3%

Kód: 2324
Limitka
1 hodnocení
Značka: Glenlivet
1 889 Kč 2 698,57 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
  • Whisky
  • Speyside
  • Rašelina
  • 61,8%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce: Glenlivet

Název: Glenlivet Nadurra Oloroso Cask Batch OL0317

Druh: Single malt whisky

Region: Speyside / Skotsko

Zrání: Nadurra Oloroso Cask zraje v sudech prvního plnění po oloroso sherry ze Španělska. Tyto sudu propůjčují whisky bohatou vůni, v chuti tóny zralého letního ovoce, které přecházejí do sladkosti čokolády a v závěru lehce náznak koření. 

Obsah alkoholu: 60,3%

Objem alkoholu: 0,7l

Označení: Batch OL0317

Stáří: NAS (Bez udání věku)

Popis: The Glenlivet je jedna z nejslavnějších skotských palíren, mimo jiné i díky strhujícímu příběhu svého zakladatele George Smitha. George Smith jako první z mnoha přihlásil v roce 1824 svou původně ilegální palírnu k legalizaci. Nejstarší licencovaná palírna ve Skotsku od roku 1824. Whisky z této palírny mají ovocnou chuť s explo­dujícím závěrem. Patří k nejprodávanějším single malt whisky na světě. Část produkce se používá do nejlepších míchaných whisky.

Název Nadurra (v gaelštině „přírodní“) označuje způsob výroby této unikátní single malt whisky, vycházející ze základního postupu z 19. století. Protože není použita filtrace za studena, je whisky tělnatá s výraznou krémovou texturou. Výsledkem těchto specifických chuťových vlastností je vytvoření tří variant whisky Nadurra v sudové síle, které se odlišují v jedinečné kombinaci sudů vybraných pro jejich zrání. 

TASTING NOTES
Chuť: Tóny zralého letního ovoce, které přecházejí do sladkosti čokolády, a v závěru lehký náznak koření. 
Aroma: Sušené ovoce, rozinky, meruňky, skořice a lékořice
Barva: Světle jantarová.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
DRUH: Skotská
LIMITOVANÁ EDICE: Ano
NAKOUŘENÁ: Ne
REGION: Speyside
TYP: Single malt whisky
Výrobce: Glenlivet
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Po vydání daňového zákonu v r. 1823, který umožnil legalizaci černých palíren, George Smith byl první, kdo svoji palírnu přihlásil k legalizaci (1824). Z počátku provozoval palírnu na své farmě, v r. 1858 vybudoval novou palírnu na současné lokalitě. Jméno Glenlivet se záhy stalo ve světě whisky známým a začaly ho používat i jiné palírny. V r. 1880 je John Gordon Smith (syn zakladatele) zažaloval a spor o značku (částečně) vyhrál. Palírna Glenlivet se stala The Glenlivet a ostatní palírny toto jméno smí používat pouze jako přídomek. Současný majitel (Pernod-Ricard) se snaží jít ještě dále a přimět konkurenci, aby jméno Glenlivet opustila úplně. S výjimkou druhé světové války byla palírna v provozu celou dobu své existence.