Glenlivet Nadurra Peated 0,7l 0,7l 61,8%

Kód: 2323
Limitka
1 hodnocení
Značka: Glenlivet
1 889 Kč 2 698,57 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)
  • Whisky
  • Speyside
  • Rašelina
  • 61,8%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce: Glenlivet

Název: Glenlivet Nadurra Peated Batch PW0717

Druh: Single malt whisky

Region: Speyside / Skotsko

Zrání: Finish v sudech po rašelinou silně nakouřené ostrovní whisky.

Obsah alkoholu: 61,8%

Označení: Cask PW0717

Stáří: NAS (Bez udání věku)

Popis: Název Nadurra (v gaelštině „přírodní“) označuje způsob metody výroby single malt whisky z 19. století v malých objemech, vycházející z tradičního postupu (bez filtrace, přírodní barva, vyšší procento alkoholu). Tato filozofie obnovena v roce 2004 uvedením unikátní řady Nadurra. Protože není použita filtrace za studena, je whisky bohatá na vůni a tělnatá v chuti s výraznou krémovou texturou typickou pro palírnu Glenlivet. Výsledkem těchto specifických chuťových vlastností je vytvoření tří variant whisky Nadurra v sudové síle, které se odlišují v jedinečné kombinaci sudů vybraných pro jejich zrání. Nadurra Peated Cask - finish v sudech po rašelinou silně nakouřené ostrovní whisky. Tato kombinace s ovocitou, krémovou chutí typickou pro Glenlivet přináší elegantní whisky s lehkých náznakem kouře ve vůni i na patře.
The Glenlivet je všeobecně označován jako single malt scotch whisky, což znamená, že jde o skotskou sladovou whisky z jednoho lihovaru. Ve Skotsku je totiž více než 100 lihovarů, ve kterých se vyrábějí whisky. Ty se pak navzájem míchají. Značka The Glenivet je však věrná jen jednomu z nich, a to Bannffshire.

TASTING NOTES

Chuť: Štiplavá marmeláda, krémový vanilkový karamel, příchuť kouře. 
Aroma: Červená jablka, pikantní citrusová příchuť, aromatický kouř. 
Barva: Sytě zlatá.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
DRUH: Skotská
LIMITOVANÁ EDICE: Ano
NAKOUŘENÁ: Ano
REGION: Speyside
TYP: Single malt whisky
Výrobce: Glenlivet

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Po vydání daňového zákonu v r. 1823, který umožnil legalizaci černých palíren, George Smith byl první, kdo svoji palírnu přihlásil k legalizaci (1824). Z počátku provozoval palírnu na své farmě, v r. 1858 vybudoval novou palírnu na současné lokalitě. Jméno Glenlivet se záhy stalo ve světě whisky známým a začaly ho používat i jiné palírny. V r. 1880 je John Gordon Smith (syn zakladatele) zažaloval a spor o značku (částečně) vyhrál. Palírna Glenlivet se stala The Glenlivet a ostatní palírny toto jméno smí používat pouze jako přídomek. Současný majitel (Pernod-Ricard) se snaží jít ještě dále a přimět konkurenci, aby jméno Glenlivet opustila úplně. S výjimkou druhé světové války byla palírna v provozu celou dobu své existence.