Ron Colon Salvadoreño 0,7l 40,5%

Kód: 2489
Neohodnoceno
Značka: Ron Colon
659 Kč 941,43 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)
  • Rum
  • El Salvador
  • Jamajka
  • Cukry 0g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Značka / výrobce: Ron Colón

Země původu: El Salvador, Jamajka

Obsah alkoholu: 40,5 %

Objem alkoholu: 0,7l

Cukernatost: 0 g

Rum uspěl na světové soutěži San Francisco World Spirit Competition 2022, odkud si odnesl ocenění Double Gold.

Chuťový profil: Ron Colón propojuje v unikátní receptuře tři složky. Nejvýznamnější z nich je šestiletý rum ze Salvadoru, jenž vzniká v místní palírně Licorera Cihuatán. Doplňují ho dva jamajské pot still rumy: jeden tříletý z palírny Worthy Park a druhým je směs nevyzrálých rumů z palíren Worthy Park, Hampden a Monymusk. Blend těchto rumů vytváří specifický chuťový profil.

Rum ze Salvadoru se vyznačuje vůní banánů, ananasu, rozinek a sušených švestek. Také chuť je plná tropického ovoce s kořeněnými a karamelovými tóny a lehkým suchým zakončením. Pro perfektní balanc jej bylo třeba doplnit o zemitější a hřejivé tóny, což příměs jamajských rumů dokonale splňuje. Rum je bez přidaného cukru.

Výrobce: To, co vzniklo jako nadšenecký projekt dvou přátel, brzy přerostlo v tým profesionálů. V čele stojí Thurman Wise a Pepij Janssens, kteří se zasloužili o myšlenku uzavřít zkapalněnou esenci Salvadoru v láhvi s rumem. Důležitou součástí je také Andres Trigueros s rodinou z Jags Heads Coffee, kteří poskytli značce Ron Colón výsadu spolupracovat s jednou z nejzajímavějších kávových farem v Salvadoru. Díky Felicity Gransdenové vznikají nové chuťové inovace a Chris Rehberger má na svědomí vizuální podobu společnosti.

Recenze: RON COLÓN

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
TYP: Tmavý rum
ZEMĚ: El Salvador, Jamajka
Výrobce: Ron Colon

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: