KAVALAN Triple Sherry Cask 0,02l 40%

Kód: 6493
Miniatura
Značka: Kavalan
139 Kč 6 950 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)
  • Whisky 0,02l
  • Taiwan
  • Sherry cask
  • 40%

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Kavalan

Země: Taiwan

Bottler: Distillery Bottling

Zrání:  Sherry cask finish (3 sudy po „sherry“ – „Oloroso“, „Pedro Ximénez“ a „Moscatel“)

Procenta alkoholu: 40%

Popis: První tchajwanský lihovar vznikl v roce 2005 pod záštitou „King Car Group“. Své brány otevřel na severovýchodě Tchaj-wanu v provincii Yi-Lan, která se nachází v mikroklimatu – mezi zelenými vrchy a úrodnými rovinami. Je chráněna zasněženými horami a ovlivňuje ji mlhavý vítr z Pacifiku – ideální místo pro zrání whisky.

Jelikož je pro ostrovní klima charakteristické teplo a vlhkost, výrobci se několik měsíců věnovali kontrole interakce mezi alkoholem a dřevem. Aby se předešlo jakémukoli nadměrnému teplu, vybudovali obrovský betonový sklep s ventilačním systémem, který řídí teplotu okolí ve všech 5 patrech.

Kavalan začal vyrábět whisky nenapodobitelného stylu. Oslovil přední odborníky v tomto odvětví. Klíčovým stadiem procesu zrání je výběr sudů, proto se vždy dbá na jejich nejvyšší kvalitu. Používají se sudy z různých zdrojů – sudy po ,,sherry'', po ,,portském'' či po ,,bourbonu''. Důraz je však kladen zpravidla na sudy po ,,sherry'' z Jerezu jako je ,,Oloroso'', ,,Pedro Ximénez'', ,,Amontillado'', ,,Manzanilla'', ,,Moscatel'' a nejprestižnější z nich – ,,Fino''.

Ovocný, květinový, svěží a jemně kořenitý profil „Kavalan Single Malt“ vznikl použitím nerašelinového sladového ječmene dovezeného ze Skotska a precizním způsobem destilace. Ian Chang, hlavní mistr lihovaru, zachycuje to, co je v destilátu nejčistší a čerpá z toho chutě, které zaručují unikátní podpis „Kavalanu“.


Kavalan Triple Sherry Cask
Tato jednosladová whisky vzniká vzácnou kombinací 3 vynikajících sudů po „sherry“ – „Oloroso“, „Pedro Ximénez“ a „Moscatel“ se sušeným ovocem Oloroso. Bohatý karamel a sladkost maltózy (sladový cukr) jsou propojeny s jedinečným tropickým ovocem, aby vytvořily jemnou, ale výraznou „sherry whisky“.

Degustační poznámky:
Barva: šarlatově červená.
Vůně: Ovocná, tóny zralého bobulového ovoce, sušeného ovoce, hroznů, citrusů, čokoládového koláče, karamelu, skořice, dubu, rozmarýnu.
Chuť: Vůně: bohatá, měkká, teplá, tóny sušeného ovoce sherry, kandovaného ovoce, karamelu, medu.
Závěr: Dlouhá chuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: DEGUSTAČNÍ VZORKY
DRUH: Tchaj-wan
REGION: Ostatní
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: