Drumshanbo GUNPOWDER gin 0,04l 43%

Kód: 236
1 hodnocení
Značka: Drumshanbo
129 Kč
Skladem (>5 ks)
  • Gin
  • Irsko
  • 43%
  • Zelený čaj

Detailní informace

Detailní popis produktu

Značka: Drumshanbo 

Výrobce: The Shed Distillery

Země: Irsko 

Obsah alkoholu: 43%

Popis: Drumshanbo GUNPOWDER Irish Gin je gin pomalu destilovaný v Drumshanbo v Irsku. Je vyráběný tradiční technikou a v tradičními destilačními přístroji.
K výrobě se používají kvalitní obilný destilát. 

Co tento gin, ale výrazně odlišuje od ostatních je použití jako hlavní přísady Čajovníku čínského (Camellia sinensis) známého jako GUNPOWDER TEA. Ten se do ginu dostává společně s orientální kůrou citrusů, limetky a grapefruitu, při fázi infuze přes vypařovaný destilát. To znamená, že se alkoholové výpary filtrují přes tuto směs a obohacují ji o své esence ještě před zchlazením a zkapalněním.

Další bylinky a koření se do ginu dostávají již dávno před tím při pomalé destilaci. Jsou to především bobule Jalovce obecného (Juniperus communis), kořen Anděliky lékařské (Angelica archangelica), kořen Kosatce bledého (Rhizoma iridis), semínka kmínu, semínky korinadru, kardamon, semínka anýzu a směs lučního kvítí. 

Gin je sám o sobě velmi jemný a osobitý s hebkou vůni po jalovci, čaji a citrusech. V chuti stále zůstává dominance příjemně nahořklého černého čaje s náznaky koření a kouře. Závěr je hřejivý a zvláštním způsobem suchý s nahořklo - svěžím stylem po grapefruitech.  
Tuto pestrou kombinaci koření a bylin sestavil  PJ Rigney a nechal se k ním inspirovat při svých cestách do orientu. Naplněná velkými orientálními tradicemi destilace ovoce, bylinek a koření se pustil do práce a v Drumshanbo v Irsku vytvořil palírnu PJ Rigney se svými středověkými měděnými destilačními nádobami (pot still) a začal hledat cestu, aby spojil orientální botaniku s místními irskými tradicemi. Jak se ukázalo, skutečně se mu to dařilo.
Výsledkem tohoto vášnivého odhodlání je Drumshanbo Gunpowder Gin - jedinečný, mimořádný a pozoruhodný.   

Doplňkové parametry

Kategorie: GINY
DRUH: London Dry
TYP: Gin
ZEMĚ: Irsko
Výrobce: Drumshanbo
Affillink: https://www.alkohol.cz/produkty/drumshanbo-gunpowder-irish-gin-10965/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: