Organic Sincere Gin Barrel Aged 0,7l 47%

Kód: 2789
Láhev
Značka: Sincere Gin
1 299 Kč 1 855,71 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)
  • Gin
  • Paraguay
  • 47%
  • Organic

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: A Clean Spirit

Značka: Sincere Gin

Země: Paraguay

Cukernatost: 0g

Detail: Svěží tropický gin, jehož základem je destilát z cukrové třtiny, se vyrábí hned z několika druhů citrusů (sladké a kyselé pomeranče, mandarinky, pomelo a tři různé odrůdy limetek). Celé plody se spolu a jalovcem naloží do třtinového destilátu, kde se při 50 °C nechají macerovat po 24 hodin. Následně se přidají i další botanicals. Nakonec gin dozrává po 45 dní v sudech po americké whisky. Chuťově bohatý gin si nejlépe užijete v kombinaci s tonikem.

Popis: 

Gin Sincere je vyráběn v Paraguayi, kde jsou použity organické a lokálně sklizené suroviny. Základem destilátu je cukrová třtina a místní citrusy. Další botanicals, které jsou obsaženy v ginu, jsou jalovec, kořen anděliky, badyán, kořen kosatce, hřebíček, skořice, zrnka červeného pepře a citronová tráva, a všechny jsou pěstovány organicky.

Plody spolu s jalovcem se nechají macerovat v třtinovém destilátu po dobu 24 hodin. Poté se macerát destiluje, přičemž citrusy zůstávají v kotli a ostatní botanicals jsou umístěny v koši, přes který prochází alkoholové páry. Hotový gin se nechává zrát v sudech po americké whisky po dobu 45 dní, což mu dodává komplexnost a zlatavou barvu.

Alkoholový obsah ginu je ředěn na 47 %, protože obsahuje velké množství přírodních olejů z citrusů, které jsou ve vodě nerozpustné. Při poklesu alkoholu pod 46 % se lihovina může mírně zakalit, ale to nemá žádný vliv na kvalitu produktu. Při míchání s tonikem se barva ginu změní z čiré na stříbřitě kalnou kvůli snížení obsahu alkoholu.

Lihovar, kde se Organic Sincere Gin vyrábí, má certifikaci Fairtrade, což zajišťuje férové podmínky a ceny pro všechny farmáře dodávající suroviny do palírny. Cukrová třtina pochází z vlastních polí, zbytek surovin se nakupuje od lokálních farmářů. Zbytky cukrové třtiny se spálí v kotli, čímž se získá energie pro celý lihovar. Palírna je tak nejen udržitelná, ale také energeticky soběstačná.

Degustační poznámky: Svěží tropický gin s obsahem alkoholu 47 % a s výrazným aroma citrusů. V chuti dominují také citrusy, které doplňují tóny jihoamerického koření a dubového sudu.

Doplňkové parametry

Kategorie: GIN
DRUH: Ochucený gin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: