TOSH Gin 0,7l 45%

Kód: 2786
Neohodnoceno
Značka: TOSH
699 Kč 998,57 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)
  • Gin
  • ČR
  • 45%
  • Modrý

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce: TŌSH DISTILLERY S.R.O.

Země: Česká republika

Výrobce: Moravská rodinná a řemeslná palírna TŌSH Distillery navazuje na tradici nejstarší palírny whisky na území bývalého Československa. TŌSH Distillery sídlí v samém srdci Hané, v Těšeticích u Olomouce. V místech, kde se lihovarnickému řemeslu daří už od roku 1582. TŌSH na zdraví!

Cukernatost: 0g

Popis: V Těšeticích u Olomouce se začala vyrábět gin už v roce 1979, jak dokládají archivní materiály. Tehdejší finální produkt se nazýval GIN TON. Tuto tradici přebírá novodobá TŌSH Distillery, která přináší svůj vlastní moderní recept, jehož výsledkem je gin určený především pro Gin & Tonic.

V Těšetickém lihovaru se tehdy destiloval gin pod značkou Seliko, která byla největším producentem alkoholu v Československu. Nicméně, v roce 2003 se Seliko zhroutilo a v roce 2017 na jeho místě vznikla TŌSH Distillery. O dva roky později začala výroba originálního ginu, jehož etiketa zdobí medvěd držící v tlamě moravský mák, lokální surovinu použitou i v receptuře.

TŌSH Gin je destilován v malých šaržích v historickém kotlíku pro destilaci whisky, což dává ginu jeho specifickou chuť. Komplexní, silná a vyvážená chuť je založena na bohatých citrusových a jalovcových tónech, s dlouhým dozvukem českého máku, moravských jeřabin a šípku. Kromě toho najdete mezi 19 botanicals také kafírové listy a cubeb.

Degustační poznámky: Jednou z hlavních surovin ginu je mák, který dodává TŌSH Ginu plnost, sladkost a olejnatost. Na druhé straně šípek přidává ovocné tóny a jeřabina svěžest. TŌSH Gin je lokální řemeslný gin, který chutná skvěle sám o sobě, ale dokáže i pozvednout jakýkoliv koktejl.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: GINY
DRUH: Ochucený gin
Výrobce: TOSH

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: