Bomberger's Declaration Distillery Bourbon 54,0% 0,7 l

Kód: WH-3135
Láhev
Značka: Michter's
2 290 Kč 3 271,43 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Historický odkaz Michter’s sahá až do roku 1753, kdy společnost založil John Shenk v Schaefferstownu ve státě Pensylvánii. Whiskey se zde vyráběla pod názvy Shenk‘s, následně Bomberger‘s a nakonec Michter‘s.

Bomberger's Declaration Distillery Bourbon byl vyroben jako pocta historickému odkazu původní palírny.

Jde o malosériový Kentucky Straight Bourbon lahvovaný jako 108 Proof neboli o síle 54 %.

Ročník 2023 pokračuje v tradici Bomberger's a představuje výrazný Kentucky Straight Bourbon s bohatou komplexitou, která vzniká částečným zráním v sudech z dřeva dubu Muehlenbergova (Quercus muehlenbergii). Dřevo, ze kterých byly sudy vyrobeno, nejdříve 3 roky přirozeně schlo a následně byly sudy vypáleny na různé úrovně. Kromě toho bylo při výrobě toho bourbonu použito i sladované žito.

Jde o výraznou plnou whisky, který odhaluje typické tóny ovoce a koření spolu s bohatými tóny melasy a komplexním, přetrvávajícím závěrem.

Aroma: tmavé ovoce doplněné o ořechy a spálený karamel.
Chuť: výjimečná whiskey, s úvodními hlubokými tóny melasy, které přechází ve vrstvy sušeného ovoce a poté v bohaté tóny čokolády a hřejivé pečící koření.
Závěr: přetrvávající a komplexní.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Michter's je historickou značkou whiskey s bohatým odkazem a tradicí sahající až do roku 1753, kdy ji založil John Shenk ve Schaefferstownu v Pensylvánii. Původně se whiskey vyráběla pod názvy Shenk's a později Bomberger's, než se ustálil název Michter's.

V počátcích se společnost specializovala na výrobu whiskey z žita, které bylo hojně pěstováno v této oblasti. Historické doklady svědčí o vysoké ceněnosti této žitné whiskey. Dokonce i generál George Washington si během občanské války pro své muže zakoupil zásoby z Michter's destilerie, aby je posílil v kruté zimě ve Valley Forge. Tato whiskey se stala symbolickým teplem americké revoluce.

Na konci 20. století, kdy celé americké whiskey utrpělo dlouhodobý útlum, se majitelé Michter's dostali do finančních potíží, opustili původní destilerii v Pensylvánii a zdálo se, že značka Michter's upadne v zapomnění. Avšak dva vášniví milovníci whiskey, Joseph J. Magliocco a Richard "Dick" Newman, se rozhodli znovu oživit značku a měli jediný cíl - ctít dědictví Michter's tím, že vytvoří tu nejlepší whiskey za každou cenu.