Compass Box Stranger & Stranger 46,0% 0,7 l

Kód: WH-2732
Láhev
Značka: Compass box
5 590 Kč 7 985,71 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Destilérka Compass Box dlouhodobě spolupracuje s designérskou společností Stranger & Stranger, která pro jejich jedinečné whisky navrhuje naprosto originální etikety a krabice. V roce 2018, po deseti letech spolupráce, vytvořil Compass Box limitovanou edici jako poctu tomuto partnerství.

Při vytváření designu etikety měli designéři z Stranger & Stranger úplně volnou ruku. Jedinou specifikací, kterou dostali, bylo, že receptura obsahuje jednoletý obilný destilát, který byl naplněn do experimentálních sudů z amerického dubu, aby dřevo z těchto sudů přispělo ke komplexnosti chuti. Koncept "obětního destilátu" tak díky Stranger & Stranger dostal svou vizuální podobu.

Jednoletý obilný destilát přidává intenzivní tóny dřevitého koření a exotické tóny vanilky, které obohacují zralejší, ovocné sladové whisky, tvořící srdce tohoto blendu.

Výsledný blend má výrazné tóny vaječného likéru a tmavého cukru, čerstvých jablek a zajímavé bylinné charakteristiky.

Jelikož část směsi (1 %) strávila v sudech pouze jeden rok, technicky se výsledný blend nemůže označovat jako skotská whisky. To ale nijak nezmenšuje jeho výjimečnost.

Této limitované edice bylo vyrobeno pouze 4.802 lahví.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: