Hatozaki Pure Malt 46,0% 0,7 l

Kód: WH-2975
Láhev
Značka: Hatozaki
1 290 Kč 1 842,86 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Rodina Yonezawa začala experimentovat s destilací již před sto lety, v roce 1917, a od té doby je destilace součástí jejího odkazu. V palírně Akashi vyrábí řadu destilátů, především pak tradiční japonské destiláty shochu a saké.

S blížícím se stoletým výročím se Kimio Yonezawa, master disitiller a blender, rozhodl postavit druhou palírnu pro výrobu whisky a ginu, do které umístil dvojité měděné pot stilly od renomovaného skotského výrobce Forsyth’s. Nová palírna byla pojmenována Kaikyo, po mostě Akashi-Kaikyo, nejdelším visutém mostě na světě, který se nachází hned před ní. Místo se vyznačuje suchou, mírnou zimou a horkým, vlhkým létem, které ve spojení s mořským vánkem poskytují ideální podmínky pro zrání destilátů. Společnost je hrdá na místo, odkud pochází, a v designu nových lahví se tak odráží řada prvků z jeho historie.

Hatozaki je název nejstaršího kamenného majáku v Japonsku, který námořníkům pomáhá navigovat bouřlivé vody přístavu Akashi již od roku 1620. Jde o symbol spolehlivosti, otevřenosti světu i obchodu a výměny zboží a nápadů a je tak příznačným názvem pro blended whisky palírny Kaikyo,

Hatozaki whisky jsou elegantní, hladké a mimořádně přístupné. Zároveň se vyznačují úctyhodnou komplexitou a vyvážeností, pro kterou jsou japonské whisky známé. Jsou výsledkem precizní práce, respektu k řemeslu a jeho porozumění, od pečlivého výběru destilátů, které tvoří každý blend, přes typ dřeva, jeho historii a stupeň vypálení, až po precizní blendování, včetně dvoustupňového procesu. Kimio Yonezawa má s destilací třicetileté zkušenosti a jeho zvědavost, spolu s hlubokou úctou k západní tradici destilace, stále posouvají hranice jeho díla.

Hatozaki Pure Malt se vyrábí 100 % ze sladové whisky. Zraje 5 až 6 let v sudech po bourbonu, sudech po sherry a sudech z japonského dubu mizunara. Lahvuje se vždy v malých várkách (méně než 20 sudů) a není dobarvována ani filtrována zastudena.

Je to zakulacená, bohatá, nerašelinná whisky. Nasládlé tóny sladu a sušeného ovoce jsou v ní doplněny lehce kouřovým podtónem a aromatickým tónem medu v závěru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
ZEMĚ: Japonsko
OBJEM: 0,7 l
% ALKOHOLU: 46 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: