Hellyers Road Original 40,0% 0,7 l

Kód: WH-1880
1 690 Kč 2 414,29 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Značka: Hellyers Road

Země původu: Austrálie

Objem: 0,7l

% alkoholu: 40% 

Popis: Hellyers Road je jednou z největších a nejznámějších whisky z Tasmánie, a to díky své jedinečné historii i vysoké kvalitě svých destilátů. Příběh whisky je úzce spjat s historií samotného Henryho Hellyera, muže, který se zapsal do análu tasmánské historie nejen díky své práci, ale i díky cestě, která nese jeho jméno.

Roaring Forty je pojmenována po silných větrech, které foukají na 40. jižní rovnoběžce, kde se Tasmánie nachází. Tyto větry přinesly Henrymu Hellyerovi mnoho výzev při průzkumu této oblasti, ale také daly palírně charakteristické mikroklima, jež je ideální pro zrání whisky.

Americké dubové sudy, ve kterých Roaring Forty zraje, dodávají whisky jemné tóny vanilky a karamelu, což je v kontrastu s ostrými citrusovými a květinovými nuancemi, které jsou charakteristické pro tuto konkrétní whisky. Chutnávka odhaluje bohatou, krémovou texturu s nádechem exotiky, což odráží rozmanitost tasmánské přírody a dědictví, které Hellyers Road přináší na svět whisky.

Hellyers Road Original Roaring Forty je skvělou volbou pro ty, kteří hledají něco netradičního a vzdáleného od skotského stylu. Je to ztělesnění tasmánského ducha a odkazu Henryho Hellyera, muže, který tuto zemi tak hluboce ovlivnil.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: