Michter's US*1 Sour Mash 43,0% 0,7 l

Kód: WH-3011
Láhev
Značka: Michter's
1 480 Kč 2 114,29 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Historický odkaz Michter’s sahá až do roku 1753, kdy společnost založil John Shenk v Schaefferstownu ve státě Pensylvánii. Whiskey se zde vyráběla pod názvy Shenk‘s, následně Bomberger‘s a nakonec Michter‘s.

Ve svých začátcích vyráběla společnost whiskey z žita, které se v oblasti běžně pěstovalo. Podle historických dokladů byla tato žitná whiskey tak ceněná, že když propukla občanská válka, generál George Washington navštívil destilerii a nakoupil zásobu, aby posílil své muže během kruté zimy ve Valley Forge. Následně se říkalo, že tato whiskey zahřála americkou revoluci.

Koncem 20. století, kdy bylo celé odvětví americké whiskey v dlouhodobém útlumu, vyhlásili majitelé bankrot, destilerii v Pensylvánii opustili a vypadalo to, že jméno Michter‘s bude zapomenuto. Stalo by se tak, kdyby se neobjevili dva milovníci whiskey, kteří měli k historii a kvalitě Michter‘s srdečný vztah. Joseph J. Magliocco a Richard „Dick“ Newman se rozhodli, že společně značku vzkřísí a dali si jednoduchý cíl: ctít odkaz Michter‘s výrobou té nejlepší možné whiskey, bez ohledu na náklady.

To znamená, že dnes je každému detailu výroby věnována mimořádná péče. Pro výrobu se vybírá kukuřice, žito a sladový ječmen pouze té nejvyšší kvality s označením USDA #1. Záparová káď, fermentační tanky i destilační kolona s doublerem jsou vyrobeny společností Vendome Copper & Brass Works, která je považovaná za nejlepšího výrobce v USA. Speciální pozornost je věnována dřevu, ze kterého se vyrábí sudy. Dřevo musí být zcela suché, což může znamenat, že nejdříve 18-48 měsíců schne, a poté se sudy nejdříve tzv. toustují a až poté vypalují. Whiskey se do sudů ukládá při nižší síle 51,3 % a ve skladech, kde jsou sudy uloženy, je v cyklech zvyšována a snižována teplota, aby se zvýšila interakce dřeva s whiskey. Znamená to, že se z jednoho sudu vyrobí méně lahví, ale o to jemnější a bohatší má whiskey chuť.

V 70. a 80. letech 20. století byla Sour Mash whiskey vůbec nejoblíbenějším produktem destilerie. Název Sour Mash odkazuje na stejnojmenný způsob výroby, kdy se část zápary, která již prošla fermentací, používá pro nastartování fermentace další várky, podobně jako je to například u kváskového chleba.

Vzhledem k jedinečnému poměru obilné směsi produkt nelze označit ani jako bourbon, ani jako žitnou whiskey. Po svém opětovném uvedení na trh v roce 2012 si velmi rychle získala oblíbence.

Whiskey se vyrábí v malých sériích a zraje v nových, uvnitř vypálených sudech z amerických bílých dubů. Lahvuje se při 43 %.

Vyznačuje se tóny karamelizovaného cukru s kořením, nakouřeného ovoce, kandovaných třešní a medové vanilky. Je pozoruhodně elegantní. Nejprve připomíná bourbon a v závěru žitnou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
ZEMĚ: USA
OBJEM: 0,7 l
% ALKOHOLU: 43 %

O Michter's

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Michter's je historickou značkou whiskey s bohatým odkazem a tradicí sahající až do roku 1753, kdy ji založil John Shenk ve Schaefferstownu v Pensylvánii. Původně se whiskey vyráběla pod názvy Shenk's a později Bomberger's, než se ustálil název Michter's.

V počátcích se společnost specializovala na výrobu whiskey z žita, které bylo hojně pěstováno v této oblasti. Historické doklady svědčí o vysoké ceněnosti této žitné whiskey. Dokonce i generál George Washington si během občanské války pro své muže zakoupil zásoby z Michter's destilerie, aby je posílil v kruté zimě ve Valley Forge. Tato whiskey se stala symbolickým teplem americké revoluce.

Na konci 20. století, kdy celé americké whiskey utrpělo dlouhodobý útlum, se majitelé Michter's dostali do finančních potíží, opustili původní destilerii v Pensylvánii a zdálo se, že značka Michter's upadne v zapomnění. Avšak dva vášniví milovníci whiskey, Joseph J. Magliocco a Richard "Dick" Newman, se rozhodli znovu oživit značku a měli jediný cíl - ctít dědictví Michter's tím, že vytvoří tu nejlepší whiskey za každou cenu.