Ruotker's Alois I. 44,9% 0,7 l

Kód: WH-4723
Láhev
Značka: Ruotker's
1 650 Kč 2 357,14 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Se svým tátou zkušeným palírníkem destiluje David Gölles whisky v jejich rodinné palírně Manufaktur Gölles od roku 2003. Vždy jim záleželo na tom, aby zpracovávali především odrůdy obilí, které rostou na polích regionu Riegersburgu.

Protože se nejedná o oblast, kde se pěstuje ječmen, bylo jim od začátku jasné, že jejich cesta nepovede směrem k jednosladové whiskey, ale že se svou rozmanitostí surovin přiblíží spíše bourbon whiskey. Destilovali kukuřici, žito, špaldu, ječmen, pšenici, ale také oves, pohanku a proso.

V posledních několika letech již převzal otěže destilace whisky David sám. Nyní si vybírá své oblíbené suroviny a sudy jako palírník i jako blender.

Hra s různými sudy je podstatnou součástí jeho práce. V současnosti má ve sklepích přes 40 různých typů sudů a stále přibývají nové. Není nic, co by ho nezaujalo, a stojí mu zato všechno vyzkoušet.

Kromě klasických dubových sudů z Francie, Ameriky, Rakouska nebo Balkánu jsou to také sudy po sherry, portském víně a různé sudy po víně. Portfolio doplňují například také sudy po tequile, nebo mezcalu.

Ruotker's Alois I.
Již více než 30 let destiluje Alois Gölles v Riegersburgu svou slavnou pálenku Alte Zwetschke , kterou ukládá do dubových sudů.

Alois I. je směs výrazné žitné a jemné kukuřičné whisky, která je po
12 měsících zrání v dubových sudech dokončena v sudech právě po pálence Alte Zwetschke (Stařené švestce).

Výsledkem harmonie bouřlivých žitných chutí, svěžích kukuřičných tónů a elegantního ovoce je komplexní, vzrušující a výjimečná whisky, která potěší jak milovníky whisky, tak může překvapit i příznivce slivovice.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: