Shenk's Homestead Sour Mash Whiskey 45,6% 0,7 l

Kód: WH-3136
Láhev
Značka: Michter's
2 200 Kč 3 142,86 Kč / 1 l
Skladem (5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Historický odkaz Michter’s sahá až do roku 1753, kdy společnost založil John Shenk v Schaefferstownu ve státě Pensylvánii. Whiskey se zde vyráběla pod názvy Shenk‘s, následně Bomberger‘s a nakonec Michter‘s.

Shenk's Homestead Sour Mash Whiskey byla vyrobena jako pocta historickému odkazu původní palírny. Jde o sour mash whiskey vyráběnou s významným podílem žita. 

Ročník 2023 je výjimečný tím, že se při jeho výrobě používá sladované žito. Pro jeho zrání byly použity dva různé a velmi speciální druhy sudů.  Jedna část zrála v sudech z dřeva, které 18 měsíců přirozeně schlo a poté bylo toustováno. Druhá část zrála ve speciálních francouzských sudech. Dřevo, ze kterého byly sudy vyrobeny, pochází ze známého regionu Vosges a 2 roky přirozeně schlo.

Jde o hřejivou bohatou whisky s tóny kořeněného ovoce, nugátu, medu a kořeněné čokolády. Lahvovaná je při síle 45,6 %.

Aroma: tóny karamelu, koření a vanilky.
Chuť: lahodná, s náznaky jemného koření, sušeného ovoce a medu.
Závěr: hladký a delikátně vyzrálý.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Michter's je historickou značkou whiskey s bohatým odkazem a tradicí sahající až do roku 1753, kdy ji založil John Shenk ve Schaefferstownu v Pensylvánii. Původně se whiskey vyráběla pod názvy Shenk's a později Bomberger's, než se ustálil název Michter's.

V počátcích se společnost specializovala na výrobu whiskey z žita, které bylo hojně pěstováno v této oblasti. Historické doklady svědčí o vysoké ceněnosti této žitné whiskey. Dokonce i generál George Washington si během občanské války pro své muže zakoupil zásoby z Michter's destilerie, aby je posílil v kruté zimě ve Valley Forge. Tato whiskey se stala symbolickým teplem americké revoluce.

Na konci 20. století, kdy celé americké whiskey utrpělo dlouhodobý útlum, se majitelé Michter's dostali do finančních potíží, opustili původní destilerii v Pensylvánii a zdálo se, že značka Michter's upadne v zapomnění. Avšak dva vášniví milovníci whiskey, Joseph J. Magliocco a Richard "Dick" Newman, se rozhodli znovu oživit značku a měli jediný cíl - ctít dědictví Michter's tím, že vytvoří tu nejlepší whiskey za každou cenu.