Appleton Estate 12 Y.O. Rare Casks 43,0% 0,7 l

Kód: WH-3167
Láhev
Značka: Appleton
959 Kč 1 370 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • Jamajka
  • 12 let
  • Rare Cask

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Appleton Estate

Název: Appleton Estate 12 YO Rare Casks

Země lahvování: Jamajka

Způsob destilace: Pot still

Styl zrání: Tropické

Obsah alkoholu: 43%

Stáří: 12 let

Popis: Vychutnejte si parádní spojení světa rumu a whisky. Appleton Estate Rare 12y je destilovaný v tradičních kotlíkových destilačních přístrojích na Jamajce. Jde o směs rumů, z nich nejmladší zrál 12 let. a to v sudech po whisky. 

Appleton Estate Rare 12y má komplexní aroma a robustní chuť s tóny dřeva, ovoce, kakaa, pomerančové kůry a mandlí. Jde o rum, který je určen pro pomalé upíjení. Díky svému chutovému profilu potěší také milovníky whisky, kteří chtějí nakouknout do rumové dimenze. Užijte si tenhle velmi přitažlivý rum.

Appleton Estate je nejstarší nepřetržitě fungující třtinovou plantáží a palírnou na Jamajce. Rumy unikátního charakteru se zde vyrábějí již více než 265 let. Destilace probíhá malosériově v měděných destilačních kotlích, rumy poté zrají v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých byl předtím uložen bourbon. Rumy Appleton míchá Joy Spence, první žena na světě, která získala titul master blender.

Appleton 12 Y.O. Rare Casks je směsí rumů, z nichž nejmladší zrál 12 let. Má komplexní aroma a robustní chuť s tóny dřeva, ovoce, kakaa, pomerančové kůry a mandlí. Jde o rum, který je určen pro pomalé upíjení a díky chuťovému profilu potěší i konzumenty whisky, kteří chtějí vstoupit do světa rumu.

Jde o identický blend jako u jeho předchůdce, Appleton Estate 12 Y.O. Rare Blend. Nový design lahve vyzdvihuje výjimečnost značky a důraz na dokonalost jejích rumů, stejně tak jako radostný duch Jamajky. Láhev zůstává věrná původnímu tvaru, ale v modernějším pojetí. Dodávána je bez tuby.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
DRUH: Suchý rum
ZEMĚ: Jamajka
DOBA ZRÁNÍ: 12 YO
OBJEM: 0,7 l
% ALKOHOLU: 43 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Appleton Estate

je značka rumu s 300letou tradicí, jejíž historie sahá až do roku 1749, kdy byla založena nejdéle otevřená palírna na Jamajce. Destilace se provádí v pralese, kde zrají destiláty s unikátní chutí díky místnímu klimatu. Master blenderem, který míchá destiláty již 30 let, je celebrita rumového světa Joy Spence.

Jamajka je zemí rumům zaslíbenou. V 18. století byla největším producentem cukrové třtiny na světě, což umožnilo vznik silných rumů. Rumy Appleton se vyrábějí z cukrové třtiny pěstované na plantážích v oblasti Nassau Valley na Jamajce, kde je ideální podnebí pro kvalitní cukrovou třtinu. Proces výroby rumu se skládá z několika kroků, včetně sklizně a lisování cukrové třtiny, fermentace a destilace v měděných kotlích. Výsledný destilát se ukládá do sudů, kde zraje.