Don Q Double Wood Sherry 0,7l 41%

Kód: 2453
Láhev Na dotaz
Značka: Don Q
1 089 Kč 1 555,71 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Don Q

Druh: Single Modernist Rum

Region: Portoriko

Zrání: Blend několika rumů nejprve zraje 5-8 let v sudech z amerického bílého dubu a poté další rok v dubových sudech po španělském sherry Oloroso.

Obsah alkoholu: 41%

Stáří: 5-8 let + 1 rok

Cukernatost: 0g

 

Popis: Don Q Double Aged Sherry Cask Finish je vynikající, dvakrát zrající portorický rum, který zosobňuje oddanost rodiny Serrallés pečlivé řemeslné práci. Směs dokonale vyzrálých rumů představuje perfektní jemnost a komplexní chuť. Don Q Double Aged Sherry Cask Finish je ideální pro milovníky rumu, kteří hledají unikátní zážitek a ocení řemeslně zpracované rumy. Blend několika rumů nejprve zraje 5-8 let v sudech z amerického bílého dubu a poté další rok v dubových sudech po španělském sherry Oloroso. Poznejte rozdíl, který přináší dvojité zrání, a vychutnejte si Don Q Double Aged Sherry Cask Finish čistý, na ledu nebo ve svém oblíbeném koktejlu.

Portoriko bývá často zastíněno známějšími rumovými velmocemi, jako jsou Barbados nebo Jamajka. Přitom je dnes právě Portoriko největším producentem karibských rumů na světě. Od roku 1865 se vznešené umění výroby těch nejvytříbenějších rumů soustředí v Destillería Serrallés, v samém rodišti portorického rumu.

Příběh rodiny Serrallés se začal psát v roce 1865 na cukrové plantáži Hacienda Mercedita u města Ponce na jižním pobřeží Portorika. V tomto roce zde syn španělských imigrantů Don Juan Serrallés vyrobil prvních pár soudků rumu v měděném destilačním kotli (copper still) dovezeném z Francie. Značku Don Q však Serrallés představil až v roce 1934, krátce po skončení americké prohibice.

Název značky odkazuje na Dona Quijota. Tak jako Don Quijote hledal dokonalý svět, znázorňuje Don Q cestu za dokonalým rumem. Portoriko je celosvětově známé jako rodiště těch nejkvalitnějších rumů a rodina Serrallés se jejich zdokonalování věnuje již přes šest generací. Rum Don Q je v současnosti nejprodávanějším rumem v Portoriku a také prémiovou exportní značkou.

Rumy pocházející z lihovaru Serrallés patří mezi širší skupinu rumů, které spojuje tzv. španělské dědictví. Jejich společnými znaky jsou například poměrně krátká fermentace, využití vyšlechtěných kvasinek, kontinuální destilace nebo mísení lehčích a těžších rumů.

Výrobu rumů značky Don Q charakterizuje mnohočetná destilace a následná filtrace aktivním uhlíkem, jejichž výsledkem je čistý a ryzí rum. Důležitou součástí receptury je také voda z Río Inabón, na jejíž využívání má rodina Serrallés výhradní právo. Melasa pro rum pochází z Dominikánské republiky a Guatemaly. Řemeslné umění zrání v sudech z amerického bílého dubu a pečlivé mísení jsou výhradními recepty rodiny Serrallés, jež byly zdokonalovány úsilím šesti generací. Kombinace směsi těch nejlepších rumů, správného prostředí a času zaručuje stabilní kvalitu. Výsledkem je portfolio prémiových rumů s osobitým aroma a dokonalou vyvážeností.

Kromě výjimečné kvality svých produktů si lihovar Serrallés zakládá také na environmentálně odpovědném přístupu k produkci a využití obnovitelných energií. To z něj činí jednoho z nejekologičtějších výrobců lihovin na světě. Především díky inovativnímu nakládání s odpadní vodou, energetické efektivnosti a redukci emisí.

Dnes se tedy lihovar Serrallés vyznačuje nejen produkcí kvalitních portorických rumů, ale také nadšením a investicí do přeměny na jednu z nejvíce environmentálně zodpovědných palíren. Kromě výjimečného rumu Don Q Double Aged Sherry Cask Finish ochutnejte také ostrý Don Q Spiced, dvakrát zrající blend rumů Don Q Double Aged Vermouth Cask Finish nebo jedinečný vintage Don Q Gran Añejo. Všechny s příjemným pocitem, že při jejich výrobě byl brán ohled nejen na jejich vytříbenou chuť, ale i na životní prostředí.

 

Degustační poznámky:

Vůně: Sladké víno, sušší rum, med a dřevo.

Chuť: Sladké a trpké víno, ostrá sladkost, suché dřevo.

Dozvuk: Med a sladké víno, sladší než zbytek rumu.

 

Recenze na rumy Don Q v odkazu. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
DRUH: Single Modernist Rum
ZEMĚ: Portoriko
DOBA ZRÁNÍ: 5-10 YO
Mala: https://www.dramroom.cz/rum/don-q-double-wood-sherry-finnish/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: