Equiano Light Tuba 43,0% 0,7 l

Kód: WH-3900
Láhev
Značka: Equiano
979 Kč 1 398,57 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Equiano Light je výjimečnou směsí melasových rumů z karibské palírny Foursquare, kde tyto rumy zrály v sudech po bourbonu po dobu minimálně tří let, a nestařeného rumu vyrobeného z čerstvé cukrové třtiny v africké Gray’s Distillery.

Cílem tohoto rumu je ukázat, že i mladší světlé rumy není třeba podceňovat a lze v nich objevovat velmi sofistikovaný chuťový profil. Stejně jako klasické Equiano, které vybízí k objevování komplexity světa rumu, tak je rovněž tento rum inspirován příběhem bývalého otroka, úspěšného kupce a abolicionisty, jímž byl Olaudah Equiano žijící v době osvícenství. I proto navazuje Equiano Light právě na cestu plnou pozitivních a přelomových myšlenek, kdy každoročně věnuje společnost Equiano Rum Co. pět procent ze zisku na podporu rovnoprávnosti.

Equiano Light vyniká lehce nazlátlou barvou evokující téměř ony béžové odstíny čerstvě sklizené třtiny, což je výsledkem pečlivého blendování lehce stařených rumů z Barbadosu s nestařenými rumy z ostrova Mauricius. V harmonické vůni se nejprve prosazuje svěžest cukrové třtiny, která je doplněna tóny vanilky, dřeva, tropického ovoce, citrusových olejů, k nimž se po chvíli přidá nádech zelených jablek. Prvotní nasládlá chuť je plná exotického ovoce a citrusových kůr, které postupně nahrazují zelená jablka, hrušky, vanilka a dřevitost dominující především v závěru, kdy se o slovo více hlásí těžší tóny z barbadoského kotlíkového rumu. Zakončení je tedy vůči nasládlého počátku určitým suchým protipólem plným vanilky, bílého pepře a koření.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
ZEMĚ: Barbados, Mauricius

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Equiano rum z Barbadosu a Mauricia

Equiano Rum představuje unikátní spojení rumových tradic Mauricia a Barbadosu, za jehož vznikem stojí dvě významné osobnosti rumového průmyslu – Ian Burrell a Richard Seales, jenž stojí i za známými značkami jako Doorly's nebo R. L. Seale’s. Výrobní proces začíná na Mauriciu v distilerii Gray's, kde probíhá destilace a první fáze zrání, následně se rum přepraví na Barbados, aby byl sloučen s rumy z destilerie Foursquare. Tento unikátní přesun od Mauricia po Barbados odráží historickou cestu Olaudaha Equiana, významného afrického obchodníka, autora a bojovníka proti otroctví. Equiano Rum se vyznačuje lehkým profilem s notami sušeného ovoce, máslových sušenek, anýzu a kůry pomeranče.