Mezan Dominican Republic 2010 46,0% 0,7 l

Kód: WH-3440
Láhev
Značka: Mezan
1 190 Kč 1 700 Kč / 1 l
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Společnost Mezan se specializuje na nezávislé plnění tradičních a archivních rumů z karibské oblasti. Její rumy reflektují různorodost regionu a jedinečnou historii rumu na různých místech a v různých palírnách.

Cellar Master společnosti neustále cestuje po regionu v hledání unikátních rumů. Když objeví takový poklad, uloží ho na další zrání, dokud nedosáhne svého vrcholu. Zrání probíhá na dvou různých zeměpisných šířkách: nejdříve v horkém, vlhkém tropickém klimatu, a poté v mírnějších podmínkách Evropy. Od svého založení v roce 2012 se Mezan zaměřuje na rumy, které jsou plněny bez přidání cukru nebo barviv a bez chlazení.

Dominican Republic 2010

Tento lehký rum s relativně nízkým obsahem esterů pochází z palírny v Dominikánské republice. Pro jeho výrobu se používá cukrová třtina z oblastí San Pedro de Macorís, La Romana, La Altagracia a El Seibo. Melasa je fermentována pomocí speciálního kmenu kvasinek a následně destilována na pětisloupcové destilační koloně. Po destilaci byl rum uložen do sudů po bourbonu, kde strávil nejprve 3 roky v tropických podmínkách a poté dalších 7 let v Evropě. Celková doba zrání rumu je tedy 10 let.

Chuťový profil:

Aroma: sušené meruňky, pomeranče, rozinky s náznakem karamelu a čerstvě pečených sušenek. Chuť: silné dřevité tóny doplněné jemnějšími tóny melasy a hřejivého exotického koření. Závěr: zaoblený a nasládlý s náznakem medu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: