Ron Cristobal Nina 0,7l 40%

Kód: 2475
1 hodnocení
Značka: Ron Cristobal
979 Kč 1 398,57 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)
  • Rum
  • Dominikána
  • 8-12 let
  • Bourbon

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce: 1423.dk

Značka: Ron Cristóbal

Region: Dominikánská republika

Zrání: Sudy po bourbonu

Obsah alkoholu: 40%

Stáří: 8-12 let

Cukernatost: 35 g

Informace: Značka Ron Cristóbal vám přináší řadu prémiových rumů určených pravým dobrodruhům. Tropicky vyzrálý destilát, jenž nese jméno i portrét slavného objevitele Kryštofa Kolumba, vzniká v Dominikánské republice a nabízí tu nejunikátnější podobu rumu, jakou tato oblast dokáže nabídnout. Každý doušek tak přináší nové dobrodružství!

Cristóbal Colón, jehož známe spíše pod jménem Kryštof Kolumbus, byl objevitel, mořeplavec a kolonizátor, který se celkem čtyřikrát vydal napříč Atlantským oceánem.

V roce 1492 přistál na ostrově, který se měl stát jeho nejdůležitějším objevem. Místní obyvatelé ho nazývali Haiti, Kolumbus se mu však rozhodl říkat La Isla Española, z čehož se posléze stala Hispaniola. Na tomto ostrově dnes najdete Dominikánskou republiku a Haiti. Kolumbus měl pro Hispaniolu jen slova chvály – ostrov byl podle něj krásný a zároveň úrodný.

První loď, na které se Kolumbus plavil přes Atlantský oceán, nesla název Pinta. Byla to jedna z nejrychlejších lodí. Člen posádky této lodi Rodrigo de Triana byl údajně první, kdo v říjnu 1492 zahlédl Nový svět. Kromě lodi Pinta plul Kolumbus během svých cest ještě na dalších dvou lodích Santa Maria a Niña. Poslední zmíněná loď se původně jmenovala Santa Clara, Niña byla její přezdívka. Plula s Kolumbem na několika jeho cestách, ale nakonec ji musel v koloniích prodat a její další osud je neznámý. Právě jeho lodě daly jméno jednotlivým rumům prémiové řady Ron Cristóbal.

V portfoliu značky Ron Cristóbal najdete rumy, které se perfektně hodí do koktejlů, ale vedle nich také prémiové rumy pojmenované po Kolumbových lodích. Tato řada je poctou všem historickým aspektům pití rumu, přičemž každý doušek přináší nové dobrodružství.

Detail: Ron Cristóbal Niña je prémiový blend rumů o stáří 8-12 let, jež zrály v sudech po bourbonu. Tropicky vyzrálý rum s neuvěřitelnou komplexností a vyvážeností. V aroma ze rozeznat nezralé jahody a květinové tóny, na patře se pak rozezní vanilka, mátová čokoláda a marshmallows.

Výrobce: Fermentace a destilace i zrání probíhá v Dominikánské republice. Za rumem Ron Cristóbal stojí společnost Alcoholes Finos Dominicanos, která pěstuje dominikánskou cukrovou třtinu a vyrábí čistě dominikánský rum. Alcoholes Finos Dominicanos je největším producentem alkoholu v Dominikánské republice, a pro mnoho místních obyvatel tak hraje významnou roli coby zaměstnavatel a odběratel.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
DOBA ZRÁNÍ: 7-12 YO
DRUH: Single Modernist Rum
STYL: Španělský
TYP: Tmavý rum
ZEMĚ: Dominikánská republika
Výrobce: Ron Cristobal
Mala: https://www.dramroom.cz/rum/ron-cristobal-nina/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: