Ron Cristobal Santa Maria Islay Cask 0,7l 0,7l 44%

Kód: 2593
Neohodnoceno
Značka: Ron Cristobal
1 589 Kč 2 270 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
  • Rum
  • Dominikána
  • Cukr: 0g
  • 1509 lahví

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce: 1423.dk

Značka: Ron Cristóbal

Region: Dominikánská republika

Obsah alkoholu: 44%

Objem alkoholu: 0,7l

Počet lahví: 1509 ks

Zrání: prošel dvojím zráním; po prvním staření rum strávil ještě několik měsíců v sudech po whisky z ostrova Islay

Cukernatost: 0g

Popis: Značka Ron Cristóbal přináší řadu prémiových rumů určených pravým dobrodruhům. Tropicky vyzrálý destilát, jenž nese jméno i portrét slavného objevitele Kryštofa Kolumba, vzniká v Dominikánské republice a nabízí tu nejunikátnější podobu rumu, jakou tato oblast dokáže nabídnout. Každý doušek tak přináší nové dobrodružství!

Detail:

Cristóbal Colón, jehož známe spíše pod jménem Kryštof Kolumbus, byl objevitel, mořeplavec a kolonizátor, který se celkem čtyřikrát vydal napříč Atlantským oceánem.

V roce 1492 přistál na ostrově, který se měl stát jeho nejdůležitějším objevem. Místní obyvatelé ho nazývali Haiti, Kolumbus se mu však rozhodl říkat La Isla Española, z čehož se posléze stala Hispaniola. Na tomto ostrově dnes najdete Dominikánskou republiku a Haiti. Kolumbus měl pro Hispaniolu jen slova chvály – ostrov byl podle něj krásný a zároveň úrodný.

První loď, na které se Kolumbus plavil přes Atlantský oceán, nesla název Pinta. Byla to jedna z nejrychlejších lodí. Člen posádky této lodi Rodrigo de Triana byl údajně první, kdo v říjnu 1492 zahlédl Nový svět. Kromě lodi Pinta plul Kolumbus během svých cest ještě na dalších dvou lodích Niña a Santa Maria. Právě jeho lodě daly jméno jednotlivým rumům prémiové řady Ron Cristóbal.

V portfoliu značky Ron Cristóbal najdete rumy, které se perfektně hodí do koktejlů, ale vedle nich také prémiové rumy pojmenované po Kolumbových lodích. Tato řada je poctou všem historickým aspektům pití rumu, přičemž každý doušek přináší nové dobrodružství. Fermentace a destilace i zrání probíhá v Dominikánské republice.

Ron Cristóbal Santa Maria Islay Cask patří do série limitovaných edic prémiových rumů. Destilát prošel dvojím zráním; po prvním staření rum strávil ještě několik měsíců v sudech po whisky z ostrova Islay. Byl vydestilován v roce 2007 a lahvován v létě 2022 v nákladu pouhých 1509 lahví.

Chuťový profil:

Rum s čistým kouřovým aroma a tóny kůže, ohně a dřeva. V pozadí příjemně kontrastní tóny kandované papáji a pomerančové marmelády. V chuti překvapí jemnější tóny medu a marshmallow s citrusovým nádechem, vliv rašeliny ze sudu evokuje zauzenou slaninu. 

Výrobce:

Za rumem Ron Cristóbal stojí společnost Alcoholes Finos Dominicanos, která pěstuje dominikánskou cukrovou třtinu a vyrábí čistě dominikánský rum. Alcoholes Finos Dominicanos je největším producentem alkoholu v Dominikánské republice, a pro mnoho místních obyvatel tak hraje významnou roli coby zaměstnavatel a odběratel.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
DRUH: Single Modernist Rum
LIMITOVANÁ EDICE: Ano
STYL: Španělský
TYP: Tmavý rum
ZEMĚ: Dominikánská republika
Výrobce: Ron Cristobal
Mala: https://www.dramroom.cz/rum/ron-cristobal-santa-maria-islay-cask/
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: