Rum 970 15 Años Cask Strength 49,6% 0,7 l

Kód: WH-4043
2 990 Kč 4 271,43 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

První záznam, v němž figuruje termín engenho, pod kterým se rozumí mlýn na zpracování cukrové třtiny, se na Madeiře datuje k roku 1452. O necelých padesát let později jich přibylo dalších třináct, přičemž do konce 16. století byste jich na ostrově našli už třicet čtyři. Navzdory tomu se tzv. Aguardente de Cana nezačala destilovat dříve než v 17. století. Zatímco zmínky o prvním melasovém rumu na Madeiře se vztahují již k počátku 16. století, produkce rumu z čerstvé šťávy z cukrové třtiny, který je dnes pro tento ostrov tak typický, začíná až v roce 1649.

Svůj zlatý věk zažíval místní rum v 19. století, kdy bylo na Madeiře v provozu 13 palíren. V současnosti, kdy se na rumy z Madeiry vztahuje chráněné geografické označení, jsou ale na ostrově už pouze čtyři palírny: Engenhos Do Norte, Engenhos de Calheta, L’Engelho Novo a nejmenší rodinná destilerie vyrábějící rum O Reizinho. Tou nejvýznamnější je však přirozeně ta největší Engenhos Do Norte, která je situována v severovýchodní části ostrova v městečku Porto da Cruz.

Palírna byla založena v roce 1927 a dodnes prý představuje nejstarší destilerii v Evropě, která funguje na páru. Cukrová třtina se na Madeiře sklízí od března do května, přičemž téměř polovina veškeré sklizené třtiny putuje právě do Engenhos Do Norte, z čehož jasně vyplývá, že se zde rum vyrábí pouze z čerstvé šťávy cukrové třtiny. To vše zpracovávají čtyři destilační zařízení – tři kolony a jeden pot still. Od roku 2013 vlastní Engenhos da Norte rodinná společnost J. Faria & Filhos, která se zabývá výrobou alkoholu již od roku 1949. Mezi nejvýznamnější značky, které tuto destilerii opouští, se řadí rumy s názvem 970.

RUM 970 15 Años Cask Strength (limited edition – new batch) 

Tato limitovaná edice patnáctiletého agricole rumu se vyrábí z čerstvé šťávy z cukrové třtiny, která se po 48hodinové fermentaci destiluje na kotlíkovém destilačním zařízení a dále ukládá ke zrání v sudech po vínu madeira. Výsledkem je stařený rum s intenzivním aroma exotického dřeva, karamelu a kandovaného ovoce. Chuť je elegantní a jemná s nádech koření.

Lahvováno bylo v roce 2021 pouhých 1323 lahví o síle 49,6 %. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
ZEMĚ: Portugalsko, Madeira

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: