Cachaca Magnífica Extra Premium – Dupla Maturacao 0,7l 0,7l 43%

Kód: 2746
Neohodnoceno
829 Kč 1 184,29 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
  • Cachaca
  • Brazílie
  • 43%
  • Cukry 0g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce: Cachaca Magnífica

Značka: Magnífica

Druh: Cachaca

Země: Brazílie

Obsah alkoholu: 43%

Cukernatost: 0g

O výrobci: João Luiz de Faria založil značku Cachaça Magnífica v roce 1985 a pracoval na legislativě cachaça. Výsledkem byl "brazilský plán cachaça" a Brazilský institut cachaça (IBRAC) v roce 1997. Rovněž vznikla Průmyslová komora hodnotového řetězce cachaça pod ministerstvem zemědělství, kde se stal prvním prezidentem. Joãovi synové Raul a Ana Luiz pokračují v jeho práci.

Degustační poznámky: Extra Premium Cachaça Magnífica se od ostatních liší dvojnásobným procesem zrání. První rok odpočívá v sudech z dřeva ipê, aby poté strávila minimálně další tři roky v sudech z amerického dubu, který jí dodá zlatavou barvu a jemnou chuť. Tyto výjimečné cachaça vynikne nejlépe samostatně, ledem nebo v kombinaci s čokoládou a lesními plody.

Popis: 

Název značky Cachaça Magnífica vychází z jména manželky zakladatele, která působila jako rektorka v univerzitě v Rio de Janeiro. Tento název tedy připomíná poctu této významné ženy.

Cachaça Magnífica se vyrábí v nedotčeném prostředí vzdáleném 100 km od Rio de Janeiro, kde se nachází čistý vzduch a voda na výšce 800 metrů nad mořem. Pro výrobu se používá cukrová třtina z vlastních ekologických plantáží výrobce.

Třtina se sklízí ručně a vymačkává se na místě. Parní stroj, který pohání lis, využívá jako palivo zbytky vylisované třtiny. Fermentace probíhá přirozenými procesy, působením přírodních kvasinek a místních mikroorganismů, což přispívá k vzniku aroma cachaça.

Cachaça Magnífica se destiluje v měděné nádobě zvané Alegria, jedné z mála, která stále funguje v Brazílii. Zbytky z destilace se používají jako hnojivo, tím se do země vrací organický materiál z cukrové třtiny. Pro zrání se používají sudy z ipê, jednoho z nejkvalitnějších dřevin v Brazílii, a sudy po bourbonu z amerického dubu.

V Brazílii se konají mnohé soutěže hodnotící kvalitu cachaça, z nichž nejprestižnější je Cúpula de cachaça, kde se Cachaça Magnífica umístila na předních místech v letech 2014, 2018 a 2020. Cachaça Magnífica také získala ocenění na ShowRum Tasting Competition v Itálii, kde dominovala kategorii "Best in class aged cachaça" v letech 2016, 2017, 2018 a 2019.

Co je Cachaca: 

Cachaça má mnoho společných vlastností s rumy, přesto se dnes považuje za samostatnou kategorii. Základem pro výrobu je cukrová třtina, která se přeměňuje na cachaça přímo z čerstvě vylisované šťávy. Možná Vás překvapí, že cachaça je třetí nejoblíbenějším destilátem na světě, kde v Brazílii se její spotřeba výrazně převyšuje spotřebu celosvětově populárního ginu. Pouze 1 % celkové produkce se dostane na mezinárodní trh. Proto neváhejte objevit tuto relativně neznámou kategorii v našich končinách.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUMY
LIMITOVANÁ EDICE: Ne
STYL: Španělský
TYP: Cachaca
ZEMĚ: Brazílie
Výrobce: Cachaca Magnifica
Mala: https://www.dramroom.cz/rum/cachaca-magnifica-extra-premium---dupla-maturacao/?language=cs#lastEditedRow-2760
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: