Cachaca Magnífica Reserva Soleira 0,7l 0,7l 43%

Kód: 2747
1 749 Kč 2 498,57 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
  • Cachaca
  • Brazílie
  • 43%
  • 6-15 let

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Cachaca Magnífica

Značka: Magnífica

Druh: Cachaca

Země: Brazílie

Obsah alkoholu: 43%

Stáří: 6-15 let

Cukernatost: 0g

O výrobci: João Luiz de Faria založil značku Cachaça Magnífica v roce 1985 a pracoval na legislativě cachaça. Výsledkem byl "brazilský plán cachaça" a Brazilský institut cachaça (IBRAC) v roce 1997. Rovněž vznikla Průmyslová komora hodnotového řetězce cachaça pod ministerstvem zemědělství, kde se stal prvním prezidentem. Joãovi synové Raul a Ana Luiz pokračují v jeho práci.

Degustační poznámky: Cachaça Magnífica Reserva Soleira se pyšní svým unikátním procesem zrání v dubových sudech systémem solera. Směs cachaçy o stáří od 6 do 15 let nabízí zlatavou barvu a výjimečnou chuť s tóny karamelu, medu, sušeného ovoce a vanilky. Pro dosažení nejlepšího zážitku si ji doporučujeme vychutnat čistou nebo s ledem.

Popis: Název značky Cachaça Magnífica vychází z jména manželky zakladatele, která působila jako rektorka v univerzitě v Rio de Janeiro. Tento název tedy připomíná poctu této významné ženy.

Cachaça Magnífica se vyrábí v nedotčeném prostředí vzdáleném 100 km od Rio de Janeiro, kde se nachází čistý vzduch a voda na výšce 800 metrů nad mořem. Pro výrobu se používá cukrová třtina z vlastních ekologických plantáží výrobce.

Třtina se sklízí ručně a vymačkává se na místě. Parní stroj, který pohání lis, využívá jako palivo zbytky vylisované třtiny. Fermentace probíhá přirozenými procesy, působením přírodních kvasinek a místních mikroorganismů, což přispívá k vzniku aroma cachaça.

Cachaça Magnífica se destiluje v měděné nádobě zvané Alegria, jedné z mála, která stále funguje v Brazílii. Zbytky z destilace se používají jako hnojivo, tím se do země vrací organický materiál z cukrové třtiny. Pro zrání se používají sudy z ipê, jednoho z nejkvalitnějších dřevin v Brazílii, a sudy po bourbonu z amerického dubu.

V Brazílii se konají mnohé soutěže hodnotící kvalitu cachaça, z nichž nejprestižnější je Cúpula de cachaça, kde se Cachaça Magnífica umístila na předních místech v letech 2014, 2018 a 2020. Cachaça Magnífica také získala ocenění na ShowRum Tasting Competition v Itálii, kde dominovala kategorii "Best in class aged cachaça" v letech 2016, 2017, 2018 a 2019.

Co je Cachaca: 

Cachaça má mnoho společných vlastností s rumy, přesto se dnes považuje za samostatnou kategorii. Základem pro výrobu je cukrová třtina, která se přeměňuje na cachaça přímo z čerstvě vylisované šťávy. Možná Vás překvapí, že cachaça je třetí nejoblíbenějším destilátem na světě, kde v Brazílii se její spotřeba výrazně převyšuje spotřebu celosvětově populárního ginu. Pouze 1 % celkové produkce se dostane na mezinárodní trh. Proto neváhejte objevit tuto relativně neznámou kategorii v našich končinách.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
ZEMĚ: Brazílie
Mala: https://www.dramroom.cz/rum/cachaca-magnifica-reserva-soleira/?language=cs#lastEditedRow-2769
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: