Hampden 2010 LROK 11 YO 0,04l 47%

Kód: 929
Miniatura
299 Kč 7 475 Kč / 1 l
Skladem (4 ks)
  • Rum
  • Jamaica
  • 2010 LROK
  • Special release

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Hampden

Země: Jamajka

Destilerie: Hampden Estate

Způsob destilace: Pot Still

Obsah alkoholu: 47%

Typ: Melasa, Anglický

Styl zrání: Tropické

Koncentrace esterů: 334,7 g/hLPA

Zajímavost: Hampden Estate 2010 LROK zrál po dobu 11 let v jamajském klimatu, což odpovídá téměř 44 letům v evropských podmínkách.

Popis: Jamajská Hampden Estate byla v oblasti Trelawny založena zhruba v roce 1753. V polovině 19. století to bylo právě zde, kde se zrodila nesmírně komplexní technika výroby aromatických rumů s neobyčejně vysokou hladinou esterů, které záhy prosluly po celém světě. Dnes je Hampden jednou z pouhých dvou palíren, které tuto tradici udržují. Roku 2009 se stala majitelem Hampden Estate rodina Husseyů a teprve oni zde navíc zavedli praxi staření rumu. V roce 2018, po 265 letech od zahájení provozu, se stařené rumy z této slavné palírny začaly prodávat. Vyrábějí se za pomoci pramenité vody, přírodní „divoké“ fermentace a výlučně za použití kotlíkových destilačních zařízení. Staří se v tropických podmínkách a neobsahují žádný cukr ani jiné přísady.

Hampden Estate vyrábí širokou škálu rumů, které se liší parametry jako je délka fermentace či přidání dunderu. Značka LROK je zkratkou pro Light Rum Owen Kelly a označuje rum s vysokou koncentrací esterů v rozsahu 200 až 400 g/hLPA. Tato značka byla vytvořena v roce 1952 a spadá do kategorie Wedderburn, tedy těžkých rumů. V případě této konkrétní edice je hladina esterů na úrovni 334,7 g/hLPA.

 

Tasting notes by Warehouse#1:

Aroma: ovocné, s tóny sušených banánů, bonbonů a třtinového sirupu.

Chuť: čerstvá, s tóny kafru, mentolu, exotického ovoce a vanilky.

Závěr: dlouhý a hedvábný, s tóny rumového koláče, lékořice a pomerančové kůry.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
DRUH: Single Traditional Pot Still Rum
ZEMĚ: Jamajka
DOBA ZRÁNÍ: 7-12 YO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
6x
3
2x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Hampden Estate - rum z Jamajky

Hampden Estate je historická jamajská palírna nacházející se v oblasti Trelawny. Její historie sahá až do roku 1753 a je známá díky nesmírně komplexní technice výroby aromatických rumů s vysokou hladinou esterů, která zde vznikla v polovině 19. století. Hampden Estate je jednou z pouhých dvou palíren, které tuto tradici dodnes udržují. Pro výrobu svých rumů používají palírnští mistři pramenitou vodu, přírodní fermentaci a kotlíková destilační zařízení. Tyto rumy zrají v tropických podmínkách a neobsahují žádné přísady, jako je cukr nebo jiné umělé sladidla.