Plantation STIGGINS‘ PINEAPPLE 0,04l 40%

Kód: 3009
Miniatura
Značka: Plantation
109 Kč 2 725 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • Barbados
  • Daiquiri
  • Core range

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Plantation

Původ: Barbados 

Země: Barbados – West Indies Rum Distillery

Způsob destilace: Kolonová a kotlíková destilace

Blend rumů z melasy:
Barbados: West Indies Distillery (kolonová a kotlíková destilace)
Jamajka: Long Pond Distillery (kotlíková destilace)
Trinidad: Trinidad Distillery Ltd. (kolonová destilace)

Obsah alkoholu: 40%

Popis: Stiggins' Fancy Pineapple je neobyčejný rum, který je inspirovaný oblíbeným nápojem postavy Reverenda Stigginse z Kroniky Pickwickova klubu od Charlese Dickense. Barový historik David Wondrich se podílel na vývoji tohoto nápoje. Tento blend rumů z melasy zahrnuje destiláty z Barbadosu, Jamajky a Triniduadu. Ananasové slupky se macerují v Plantation 3 Stars rumu a ananasová dužina v Plantation Original Dark. Poté se tyto dvě složky blendují a destilují v palírně Ferrand ve Francii. Výsledkem je bohatý a jemný rum s tóny ananasu, kouře a hřebíčku. Stiggins' Fancy Pineapple je ideální volbou pro vytvoření koktejlu, jako je například Daiquiri.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
ZEMĚ: Barbados
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Alexandre Gabriel vytváří rumy, které dokážou zachytit tzv. terroir - tedy jedinečnost oblasti, kde byly vyráběny. Pečlivě vybírá výjimečné sudy z palíren, které charakterizují specifické tradice, výrobní techniky a přírodní podmínky dané oblasti.

Alexandre Gabriel

Díky jeho práci se Plantation stala jednou z nejuznávanějších značek rumu na světě a sám Alexandre Gabriel byl oceněn jako nejlepší rumový master blender na světě (Golden Barrel Award, Londýn 2012).

Rumy Plantation prochází dvojitým procesem zrání - nejdříve jsou uloženy v sudech po bourbonu v tropickém klimatu, kde získají tóny vanilky a kokosu a přibližně 7 % rumu se ztratí andělskou daní. Poté jsou sudy převezeny do Francie, kde jsou uloženy k druhému zrání do francouzských sudů po koňaku značky Ferrand, které rumu dodají delikátní taninové podtóny. Kromě toho používá Alexandre Gabriel vlastní metodu "Petites Eaux", kdy se sudy, které předtím obsahovaly rum, plní vodou, která se následně přidává do sudů, ze kterých se odpařuje rum, a vzniká tak mimořádně ucelený destilát s jemností a strukturou.

Po dokončení zrání jsou rumy finálně blendovány nebo lahvovány podle precizní metody domu Maison Ferrand.

V březnu 2017 Maison Ferrand koupil West Indies Rum Distillery na ostrově Barbados a získal třetinový podíl ve společnosti National Rum of Jamaica, což otevřelo cestu ke mnoha skvělým budoucím rumům díky přístupu k raritnímu destilačnímu zařízení a rumovému archivu datovanému až do roku 1893.

Pojďte ochutnat vzorky a láhve jedné z nejúspěšnějích rumových značek současnosti - Plantation.