Privateer Navy Yard 0,04l 55,4%

Kód: 1070
Miniatura
Značka: Privateer
249 Kč 6 225 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • USA
  • A grade
  • Bílý dub

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

 

Výrobce: Privateer

Země: USA (Massachusetts/Ipswitch)

Obsah alkoholu: 55,4 %

Obsah cukru: 0-5g/l

Styl: Španělský

Způsob destilace: Mix destilací z melasy

Melasa: Single-origin melasa z Guatemaly v kvalitě „A grade"

Doba zrání: NAS (Bez udání věku)

Zrání: V sudech z amerického bílého dubu o kapacitě cca 200 litrů

Popis: Privateer Rum se vyrábí na severovýchodním pobřeží ve státě Massachusetts, a to konkrétně v malém městečku Ipswitch, které leží přibližně 50 km od Bostonu. Tato americká palírna byla sice založena v roce 2011, navazuje ale na bohatou historii rumů z Nové Anglie. V dobách největší lokální produkce kolem roku 1770 směřovalo do Nové Anglie šest milionů galonů karibské melasy, což lze v přepočtu vyčíslit na cca 22,7 milionů litrů. Většina této melasy pak skončila ve 159 palírnách, které byly v té době v Nové Anglii v provozu.

Současný důraz na poptávku po tradičních lokálních produktech vrátil rum na výsluní, a právě tady začíná příběh zakladatele značky jménem Andrew Cabot, jenž odkazuje na jeho stejnojmenného předka, amerického obchodníka, výrobce rumu a korzára, který se svou flotilou, skládající se z více než 25 lodí, pašoval melasu do Severní Ameriky.

V současnosti je Privateer Rum Distillery považován za symbol vysoce kvalitního rumu ze Spojených států, který pomáhá redefinovat určitý styl rumu, který je typický pro oblast Nové Anglie.

Privateer Rum Distillery používá jen tzv. single-origin melasu z Guatemaly v kvalitě „A grade“, která je řadou výrobců považována za jednu z nejautentičtějších variant připomínajících melasu proudící do Ameriky v 18. století. Fermentace se odehrává v nerezových tancích po dobu šesti dnů při teplotě 23-26°C. Nejdůležitější částí je ale dvojnásobná destilace, která nejprve probíhá v kotlíkovém destilačním zařízení od společnosti Vendome z Kentucky, aby následně přišlo zakončení na hybridním destilačním zařízení od německé společnosti Carl, které kombinuje kotlíkovou i kolonovou destilaci, což poskytuje výrobci větší pole působnosti v otázce, jaký charakter chce pro výsledný produkt zvolit.

Rumy Privateer zrají v sudech z amerického bílého dubu o kapacitě cca 200 litrů. Tyto sudy jsou z celkových sedmi stupňů klasifikovaných americkou Independent Stave Company vypáleny na úroveň známou jako char#3, kdy sud podléhá vypalování po dobu 35 sekund.

Privateer Navy Yard se vyrábí po vzoru tradičních rumů z Nové Anglie a zraje 2 roky v nových sudech z amerického dubu. Vyznačuje se měděnou barvou, výrazným aroma a suchou plnou chutí s tóny dřeva. Při použití například v koktejlu Daiquiri dodává sametovou texturu a hluboké tóny sladkého pečiva, hnědého másla, vaječného krému, meruňkového džemu, lískových oříšků a sušených fíků.

 

Degustační poznámky:

Barva: Měděná

Aroma: Vanilka, dřevitost, koření s pepřem a sladký dotek melasy

Chuť: Mírná nasládlost, karamelka a tmavá čokoláda, dotek vanilky, hřejivý tón lískových ořechů a silnější tón dřevitosti v pěkné rovnováze s celkovým projevem rumu

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
ZEMĚ: Guatemala
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink: https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=3f001e45&a_bid=09dc7e5b&desturl=https%3A%2F%2Fwww.warehouse1.cz%2Fcs%2Fprivateer-navy-yard-55-4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: