Ron Colón Salvadoreño Rumzcal 0,7l 49,5%

Kód: 3045
Láhev Na dotaz
Značka: Ron Colon
1 079 Kč 1 541,43 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Značka / výrobce: Ron Colón

Země původu: El Salvador, Jamajka, Mexiko

Obsah alkoholu: 49,5 %

Objem alkoholu: 0,7l

Cukernatost: 0 g

Popis: V době, kdy kolonizátoři nového světa obchodovali s původními obyvateli, byl rum často používán jako platidlo. Tehdy byla cukrová třtina a její produkty pro světové mocnosti tím, co je pro ně dnes ropa. Bylo běžné, že kvůli cukru a rumu se vedly války. Nicméně později se objevily peníze a rum už jako platidlo nefungoval.

Na konci 19. století se vláda Salvadoru rozhodla pojmenovat svou měnu "colón" na počest Kryštofa Kolumba, "objevitele" Ameriky. Colón byl salvadorskou měnou až do roku 2001, kdy byl nahrazen americkým dolarem. Z této kombinace - rumu jako bývalého platidla a nového názvu salvadorské měny - vznikl název pro značku Ron Colón.

Cílem značky je propojovat nové světy, což dokazují produkty jako Ron Colón Salvadoreño Coffee Infused Rum, který kombinuje rum a kávu, a RumRye, který je rovnocenným partnerstvím rumu a žitné whisky. Dalším produktem je Rumzcal, který kombinuje rum a mezcal.

Chuťový profil: Ron Colón Salvadoreño Rumzcal tvoří z 66 % rum Ron Colón Salvadoreño a z 33 % mezcal Maguay Espadín. Ron Colón propojuje v unikátní receptuře tři složky. Nejvýznamnější z nich je šestiletý rum ze Salvadoru, jenž vzniká v místní palírně Licorera Cihuatán. Doplňují ho dva jamajské pot still rumy: jeden tříletý z palírny Worthy Park a druhým je směs nevyzrálých rumů z palíren Worthy Park, Hampden a Monymusk. Blend těchto rumů vytváří specifický chuťový profil. Maguay je rodinný podnik založený matkou a synem, který dnes vede již čtvrtá generace. Již po šest desetiletí zde používají stejné řemeslné metody, které dávají vzniknout nejlepšímu mezcalu v Oaxace. Od výsevu a ruční sklizně agáve pomocí mačet coa po několikadenní vaření piñas (jádro agáve zbavené svých listů) v kamenné peci z roku 1963 a následné rozemletí pomocí mlýnského kamene taženého koňmi. Rozemletá směs šťávy a vláken z agáve se přelijí do dřevěných kádí a nechají se kvasit přibližně tři dny (v závislosti na počasí). Posledním krokem je dvojitá destilace v měděných kotlích. Aroma Rumzcalu je plné zemitého „funku“, kouřových tónů a jemné sladkosti dodané rumem. V chuti nejprve dominují tóny typické pro mezcal: zemitost, kouř a uhlí. Teprve poté nastupuje rumová sladkost a nádech tropického ovoce.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
ZEMĚ: El Salvador, Jamajka
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dva přátelé Thurman Wise a Pepij Janssens byli okouzleni krásou a syrovostí Salvadoru během svého výletu do Latinské Ameriky. Chtěli vytvořit produkt, který by zachytil ryzí krásu této země. Tak vznikla značka Ron Colón Salvadoreño. Dříve byl rum často používán kolonizátory jako platidlo při obchodování s původními obyvateli. Cukrová třtina byla pro světové mocnosti to, čím je dnes ropa. Avšak s nástupem peněz rum jako platidlo přestal fungovat. V roce 1892 se Salvador rozhodl přejmenovat svou měnu z salvadorského pesa na colón na počest Kryštofa Kolumba. Tento název zůstal až do roku 2001, kdy byl nahrazen americkým dolarem. Ron Colón je založen na spojení těchto dvou myšlenek - rumu jako platidla a názvu salvadorské měny.