Ron Colon Salvadoreño 40,5% 0,04l 40,5%

Kód: 3030
Miniatura
Značka: Ron Colon
99 Kč 2 475 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)
  • Rum
  • El Salvador
  • Jamajka
  • Cukry 0g

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Značka / výrobce: Ron Colón

Země původu: El Salvador, Jamajka

Obsah alkoholu: 40,5 %

Cukernatost: 0 g

Popis: Kolonizátoři nového světa často používali rum jako platidlo při obchodování s původními obyvateli. Tehdy byla cukrová třtina a její produkty pro světové mocnosti to, čím je dnes ropa. Proto byly války často vedeny kvůli cukru a rumu. Nicméně později se objevily peníze a rum už jako platidlo nefungoval.

V 19. století se Salvador rozhodl pojmenovat svou měnu na počest Kryštofa Kolumba a změnil název salvadorského pesa na "colón". Toto pojmenování zůstalo v platnosti až do roku 2001, kdy byl colón nahrazen americkým dolarem. Novou značku Ron Colón tvoří kombinace těchto dvou myšlenek - rumu jako bývalého platidla a nového názvu pro salvadorskou měnu.

Složení Ron Colón 40,5 % je stejné jako u rumu Ron Colón 55,5 %. Tento rum má však nižší obsah alkoholu než jeho "ostřejší" bratr. Na světové soutěži San Francisco World Spirit Competition 2022 získal rum Ron Colón ocenění Double Gold.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
ZEMĚ: El Salvador, Jamajka
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dva přátelé Thurman Wise a Pepij Janssens byli okouzleni krásou a syrovostí Salvadoru během svého výletu do Latinské Ameriky. Chtěli vytvořit produkt, který by zachytil ryzí krásu této země. Tak vznikla značka Ron Colón Salvadoreño. Dříve byl rum často používán kolonizátory jako platidlo při obchodování s původními obyvateli. Cukrová třtina byla pro světové mocnosti to, čím je dnes ropa. Avšak s nástupem peněz rum jako platidlo přestal fungovat. V roce 1892 se Salvador rozhodl přejmenovat svou měnu z salvadorského pesa na colón na počest Kryštofa Kolumba. Tento název zůstal až do roku 2001, kdy byl nahrazen americkým dolarem. Ron Colón je založen na spojení těchto dvou myšlenek - rumu jako platidla a názvu salvadorské měny.