Warehouse #1 Overproof NYE/WK 0,04l 63%

Kód: 1226
Miniatura
Značka: Warehouse#1
129 Kč 3 225 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • Jamaica
  • Hampden
  • 63%

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Bottler: Warehouse#1

Výrobce: Hampden Estate

Země: Jamajka

Lahvováno pro: Warehouse#1

Série: Unaged White Rum Series

Obsah esterů: 500-600/g

Obsah alkoholu: 63 %

Popis: Druhý rum ze série Unaged White Rum Series, exkluzivní řady rumů, které pro lahvování vybral Warehouse #1.
Bílé rumy představují ryzí produkty destilace, které nejsou ovlivněny dřevem sudů, ve kterých zrály, a poskytují tak možnost přiblížit se jejich původu.

Druhý rum nese označení NYE/WK, přičemž "NYE" je zkratkou pro New Yarmouth Distilleries. Počátky této jamajské palírny se datují k polovině 18. století, jinak je ale zahalena tajemstvím, neb do ní již po staletí nesmí žádní návštěvníci. "WK" jsou iniciály Winstona Kennedyho. Ačkoliv není jisté, že Winston v New Yarmouth kdy pracoval, díky rešerším, se kterými nám pomohl rumový historik Matt Pietrek, jsme zjistili zajímavé detaily o jeho životě a kariéře.

Winston Kennedy byl důležitou postavou v jamajském cukrovarnickém průmyslu. Poté, co v roce 1955 úspěšně ukončil studium na Imperial College of Tropical Agriculture na Trinidadu, se Winston vrátil na Jamajku. Pracoval v několika cukrovarech, které jsou dnes již zavřené, jako Bookers, Frome a Rose Hall. V roce 1964 získal pozici hlavního chemika v, dnes již také zaniklé, Barnett Sugar Estate v Montego Bay. V Montego Bay zůstal až do roku 1973, kdy se přesunul do Hampden Sugar Factory v Trelawny jako zástupce ředitele. Po několika letech, v roce 1979, byl Winston povýšen na manažera závodu v továrně Hampden, která se nacházela poblíž Duncans. O několik let později byl jmenován členem představenstva Long Pond Sugar Estate. Od této chvíle je jeho kariéra již nejasná až do roku 2005, kdy byl čestným hostem na JAST (Jamaican Association of Sugar Technologists). V životopise Winstona Kennedyho zůstávají některá místa prázdná, víme však jistě, že byl více než 50 důležitou postavou jamajského cukrovarnictví.

Není jisté, zda Winston v jednu chvíli neopustil Long Pond a nepřesunul se do New Yarmouth. Jako téměř u všeho, co souvisí s palírnou New Yarmouth, pravděpodobně se to nikdy nedozvíme.

Víme ovšem, že máme to štěstí představit vzácnou rumovou značku, která této klíčové osobnosti jamajské historie vzdává hold.

Hladina esterů v rumu NYE/WK se pohybuje mezi 1500-1600 ppm, což je více, než je obvyklé u typických overproof rumů. Projevují se tóny acetonu, kůry citrusů, bílého pepře, s náznakem hrušek a broskví a mohutným, dlouhým závěrem.

Objevte další kousek jamajské historie v rumu z její nejtajemnější palírny a pozvedněte sklenici Winstonu Kennedymu, muži, jehož jméno je zvěčněno palírnou New Yarmouth a rumem Warehouse #1 Overproof NYE/WK.

Recenze: Warehouse #1 Overproof Nye/Wk

Hodnocení: Hustý, hrubý a ovocný rum. Není ostrý, je prostě silný a příjemně výrazně esterový.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
DRUH: Overproof rum
ZEMĚ: Jamajka
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink: https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=3f001e45&a_bid=09dc7e5b&desturl=https%3A%2F%2Fwww.warehouse1.cz%2Fcs%2Frum%3Ffrm.brandFilter%3Dwarehouse-1%26frm.filterApplied%3Dtrue%26frm.priceFilter%3DL%255B90%252C37450%255D%26frm.priceFilter%3D90%252C37450%26frm.productSort%3Dsales%26productCode%3D1713

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: