Don Jacobo Rosado Ecológico 14,5% 0,75 l

Kód: WH-3365
Láhev
Značka: Don Jacobo
350 Kč 500 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

BODEGAS CORRAL
Španělské vinařství Bodegas Corral s historií sahající zpět do roku 1898 se nachází na okraji Navarrete, přímo na svatojakubské poutní stezce vedoucí do Santiaga de Compostela. Právě proto nese řada zdejších vín název Don Jacobo.

Navarrete se nachází na pomezí tří hlavních podoblastí regionu La Rioja – Baja, Alavesa a Alta –, díky čemuž může z každé jednotlivé oblasti čerpat to nejlepší a dávat vzniknout vyváženým a harmonickým vínům, která lze jen těžko překonat. Více než 100 let poté, co Saturnino Daroca založil vinařství, udržuje plamen rodinné tradice a řemeslné práce v jednom z mála autentických sklepů této oblasti jeho vnuk Florencio Corral. Neustále se tu dodržují původní postupy pěstování vinné révy a výroby vína. Tato rodinná atmosféra zasahuje všechny, kdo pro Bodegas Corral pracují, muže a ženy, kteří ovládají a milují své povolání a jsou hrdí na to, že vyrábějí vína, jejichž originalita, vlastnosti a kvalita by byly bez podobné oddanosti jen těžko dosažitelné.

I přesto, že zde pěstují i další odrůdy, jako Garnacha, Mazuelo, Graciano, Viura, nebo Malvasia, věnují zvláštní pozornost hroznům odrůdy Tempranillo, neboť je to nepochybně nejlepší odrůda oblasti La Rioja.

CHARAKTERISTIKA VINOHRADU
Vinice se rozkládají na území obce Entrena a uplatňují se na nich ekologické vinohradnické postupy šetrné k přírodě. Půda je jílovitá a kamenitá, se štěrkovými plochami. Soudí se, že odrůda Tempranillo pochází odtud, z oblasti Rioja, a je nejcharakterističtější odrůdou tohoto chráněného označení původu (IGT). Réva se pěstuje v průměrné nadmořské výšce 500 metrů. Klima je pevninské a středomořské.

Růžové Don Jacobo Ecológico se vyznačuje čistým jasným vzhledem a svěžestí. Zraje 3 měsíce v láhvi.

Místo původu: Španělsko, Navarette, La Rioja
Vinařství: BODEGAS CORRAL
Označení: D.O.C. Rioja
Vinařská podoblast: 100% Rioja Oriental
Barva: zářivě růžová
Odrůda: 100% Garnache - původní odrůda oblasti Rioja, jedná se o nejcharakterističtější odrůdu tohoto označení původu, má zde dlouhou historii a výborně snáší různá mikroklimata regionu
Vinice: s průměrným stářím mezi čtyřiceti a šedesáti lety se nachází na stráni Moncalvillo v nadmořské výšce 400 až 600 m, uplatňují se zde ekologické vinařské postupy šetrné k přírodě a sklízí se v říjnu výhradně ručně
Půda: železito-hlinitá
Chuť: na patře je vnímáno červené ovoce (rybíz, jahody), střední kyselost, střední tělo a perzistentní závěr
Vůně: velmi intenzivní s náznaky červených ovocných plodů a cukroví
Párování s jídlem: ideální společník k pikantním pokrmům
Doporučená teplota při podávání: 7 - 9°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: