Don Jacobo Tempranillo Blanco Ecológico 13,5% 0,75 l

Kód: WH-2727
Láhev
Značka: Don Jacobo
399 Kč 570 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

BODEGAS CORRAL
Španělské vinařství Bodegas Corral s historií sahající zpět do roku 1898 se nachází na okraji Navarrete, přímo na svatojakubské poutní stezce vedoucí do Santiaga de Compostela. Právě proto nese řada zdejších vín název Don Jacobo.

Navarrete se nachází na pomezí tří hlavních podoblastí regionu La Rioja – Baja, Alavesa a Alta –, díky čemuž může z každé jednotlivé oblasti čerpat to nejlepší a dávat vzniknout vyváženým a harmonickým vínům, která lze jen těžko překonat. Více než 100 let poté, co Saturnino Daroca založil vinařství, udržuje plamen rodinné tradice a řemeslné práce v jednom z mála autentických sklepů této oblasti jeho vnuk Florencio Corral. Neustále se tu dodržují původní postupy pěstování vinné révy a výroby vína. Tato rodinná atmosféra zasahuje všechny, kdo pro Bodegas Corral pracují, muže a ženy, kteří ovládají a milují své povolání a jsou hrdí na to, že vyrábějí vína, jejichž originalita, vlastnosti a kvalita by byly bez podobné oddanosti jen těžko dosažitelné.

I přesto, že zde pěstují i další odrůdy, jako Garnacha, Mazuelo, Graciano, Viura, nebo Malvasia, věnují zvláštní pozornost hroznům odrůdy Tempranillo, neboť je to nepochybně nejlepší odrůda oblasti La Rioja.

CHARAKTERISTIKA VINOHRADU
Vinice se rozkládají na území obce Entrena a uplatňují se na nich ekologické vinohradnické postupy šetrné k přírodě. Půda je jílovitá a kamenitá, se štěrkovými plochami. Soudí se, že odrůda Tempranillo pochází odtud, z oblasti Rioja, a je nejcharakterističtější odrůdou tohoto chráněného označení původu (IGT). Réva se pěstuje v průměrné nadmořské výšce 500 metrů. Klima je pevninské a středomořské.
VINAŘSKÁ PODOBLAST: Rioja Alta

Don Jacobo Tempranillo Blanco Ecológico
Místo původu: Španělsko, Navarrete, La Rioja
Vinařství: Bodegas Corral
Označení: DOC Rioja
Biologický certifikát: CE N°834/2007
Barva: Citronově žlutá barva
Odrůda: 100 % Tempranillo blanco. Odrůda vznikla přirozenou genetickou mutací odrůdy Tempranillo tinto. Mutace byla objevena v roce 1988 ve staré vinici v Murillo del Rio Leza v oblasti La Rioja
Vinice: o rozloze 5 hektarů v nadmořské výšce 200 až 400 metrů v oblasti Rioja oriental, na které jsou uplatňovány ekologické vinohradnické postupy šetrné k přírodě. Stáří keřů 10 let. Hrozny se sklízí v září
Půda: vápencové podloží
Zrání: 3 měsíce v lahvi
Roční produkce: 30 000 lahví
Vůně: Ve vůni patrné tropické ovoce a jablka
Chuť: V chuti výrazná kyselinka, tropické tóny s dlouhotrvající dochutí
Párování s jídlem: Ideální pro párování s mořskými plody
Doporučená teplota při podávání: 7–9 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: