Aberlour ABUNADH Batch 61 0,04l 60,8%

Kód: 407
Miniatura
Značka: Aberlour
199 Kč 4 975 Kč / 1 l
Skladem (5 ks)
  • Whisky 0,04l
  • Speyside
  • 59,9%
  • Batch 67

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Aberlour

Druh: Single malt whisky

Region: Speyside / Skotsko

Obsah alkoholu: 60,8 %

Stáří:  NAS (Bez udání věku)  

Barva: Jantarová

Detail:  Batch No. 61

Degustační poznámky:

Vůně: Výrazné citrusy, marcipán, suché dřevo a čokoláda.  Zajímavá, jasná a výrazná vůně. Méně sherry, než bych čekal.

Chuť: Silná a pikantní, vysušující, pro začátečníky hůře zvládnutelná. Jemné tóny sherry a trpká ovocnost připomínající víno. 

Dozvuk: Výrazné a zatuchlé sherry a med. Je intenzivní a ostřejší. Ze začátku se zdá mohutný, ale to rychle zmizí. 

Zajímavost: Palírna byla založena v roce 1879 je první palírnou pod Ben Rinnesem, postavená na místě kaple založené svatým Drostanem, mnichem z doby raného křesťanství. A'bunadh znamená "původní", což odkazuje k začátkům této značky. Tato edice začala vycházet už v roce 1997 a všechny várky mají společné zrání pouze v sudech po sherry a lahvování v sudové síle. Každý rok se průměrně namíchají 2 až 3 batche, každá z několika vybraných sudů. Každá várka je tak jedinečná, ale zároveň se pořád drží ve stejném chuťovém stylu. V současné době se již přibližujeme 70. várce.  

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Highland, Speyside

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Palírna whisky Aberlour

Zakládací kámen pro destilerii Aberlour, známou též pod jmény Aberloir nebo Aberlour House, byl položen v roce 1826 blízko břehů řeky Spey. Po devastujícím požáru v roce 1879 bylo rozhodnuto o výstavbě nové destilerie několik mil dál po toku řeky. Od této doby se počítá oficiální začátek existence Aberlouru. Současná podoba destilerie je výsledkem oprav po dalším rozsáhlém požáru v roce 1898.

Klíčové informace o Aberlour

  • Správná výslovnost: ah•bur•lower
  • Region: Speyside
  • Datum založení: 1879
  • Vlastník: Chivas Brothers Ltd (Pernod Ricard)
  • Výrobní kapacita: 3,8+ milionu litrů

Aberlour patří pod křídla francouzského konglomerátu Pernod Ricard a představuje jejich první skotskou destilerii. Výsledkem je, že Aberlour se těší pozici nejprodávanější skotské single malt whisky ve Francii, i když ve Skotsku samotném je již méně rozšířená. Celosvětově se řadí na deváté místo v prodejnosti mezi single malt whisky.

Destilerie Aberlour se řadí mezi průkopníky v nabízení prohlídek přizpůsobených znalým whisky nadšencům, dávajících přednost těmto konkrétním návštěvníkům před obecnými turisty. Prohlídka, která trvá dvě hodiny, zahrnuje ochutnávku šesti různých vzorků.

Ve výrobním procesu destilerie dominují dva páry velkých, širokých destilačních kotlů, z nichž produkovaná whisky má výrazný ovocný profil, což je výsledkem záměrně pomalého destilačního procesu. V roce 2017 Chivas Brothers oznámili plány na rozšíření kapacity destilerie, které byly později v roce 2020 znovu předloženy a schváleny. Rekonstrukce zahrnuje výstavbu nového destilačního domu s čtyřmi novými kotly a renovaci návštěvnického centra s cílem zdvojnásobení produkce.