Ardbeg AN OA 0,04l 46,6%

Kód: 2779
40 ml
Značka: Ardbeg
199 Kč 4 975 Kč / 1 l
Skladem (4 ks)
 • Whisky 0,04l
 • Islay
 • 46,6%
 • Core range

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Druh: Single malt whisky

Region: Skotsko/Islay

Výrobce: Ardbeg

Obsah alkoholu: 46,6%

Sudy: Whisky je dvojitě destilována a zraje v sudech z amerického dubu, Pedro Ximénez sherry a nových sudech z francouzského dubu.

Popis: Pro vznik této tekuté pocty poloostrovu Mull of Oa potřebuje palírna Ardbeg samostatnou budovu nazvanou Gathering Room. V této místnosti se nachází velká spojovací káď, vyrobená z francouzského dubu, nazvaná Gathering Vat. Účelem této kádě je jednoduchý – propojit několik místních whisky, včetně sladké whisky zrálé v sudech po sherry Pedro Ximenez, pikantní whisky z panenských dubových sudů a intenzivní whisky z amerických bourbonových sudů. Výsledkem je kouřově bohatá whisky s neobvykle zaoblenou a krémovou chutí rašeliny, tmavé čokolády, anýzu, černého pepře a hřebíčku – typickou pro Ardbeg. Lahev této whisky je plná drsného ostrova Islay.

Zajímavosti: 

 • Název An Oa je odvozen od ostrova s názvem Oa na jihozápadě ostrova Islay. Tento ostrov je chráněný před větry a bouřemi zátokou s názvem Loch Ardnave.
 • Ardbeg An Oa byla uvedena na trh v roce 2017 a je první novou trvalou položkou v nabídce destilérie Ardbeg po dobu 10 let od uvedení předchozí trvalé položky v nabídce Ardbegu. .
 • Whisky Ardbeg An Oa získala mnoho ocenění, včetně titulu "World Whisky of the Year" v roce 2018 v soutěži Jim Murray's Whisky Bible.

 

Degustační poznámky:

Vůně: intenzivní a sladká, s nádechem vanilky, medu a citrusových plodů, které se mísí s rauchovým aroma

Chuť: bohatá a plná, s jemnými tóny vanilky, karamelu, ovoce a hořké čokolády

Dokončení: dlouhé a teplé, s nádechem soli a rauchu

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Islay
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


Palírna Ardbeg: Skvost ostrova Islay

s hlubokými kořeny a nezaměnitelným charakterem. Založen v roce 1815 Johnem McDougall na místě staré černé palírny, tento skvost zůstal v držení rodiny McDougall až do roku 1977, kdy se stal majetkem společnosti Hiram Walker and Sons. I když byla v roce 1983 zavřena, oživila se v roce 1997 pod vedením Glenmorangie Plc. Po zrušení místní sladovny v 80. letech experimentoval Ardbeg s méně rašelinným sladem. Dnes, pod současnými majiteli, whisky získává svůj charakter díky silně rašelinnému sladu. A co je unikátní? Ardbeg se nepoužívá v míchaných whisky, všechny jeho lahve jsou single malt. Na trhu dominuje 10-letá edice a Uigedail v sudové síle, ale nezapomeňte ani na speciální edice, např. Ardbeg Galileo z roku 2012, který získal titul nejlepší whisky světa v soutěži World Whisky Awards. Ponořte se do světa Ardbeg a objevte tradici, inovaci a nezaměnitelnou chuť.

Klíčové informace o Ardbeg

 • Založení: 1815
 • Oblast: Islay
 • Majitel: Moët Hennessy (The Glenmorangie Co)
 • Kapacita: 2,1+ milionu litrů

V nedávné době zaznamenaly prodeje whisky Ardbeg výrazný nárůst. Pouhé dva roky stačily k tomu, aby se jejich prodej zvýšil o 15%, čímž se Ardbeg zařadil na čtvrté místo v pořadí nejprodávanějších whisky z Islay, hned za značkami Laphroaig, Lagavulin a Bowmore. S pouze dvěma destilačními kotli se palírna potýkala s naplněním rostoucí poptávky. To vedlo k rozsáhlé rekonstrukci v roce 2018, díky níž se produkční kapacita zvýšila z původních 1,4 milionu litrů na 2,1 milionu litrů ročně. Rekonstrukce, kromě jiného, přinesla výstavbu nového objektu se šesti destilačními kotli a zdvojnásobení kapacity sladového skladu.

V září 2020 se z pozice distillery managera palírny Ardbeg na odpočinek vydal Mickey Heads, který byl u kormidla 13 let a celkově ve whisky průmyslu strávil 40 let. Jeho místo zaujal Colin Gordon, předtím působící v palírně Lagavulin, což představuje novou kapitolu v řízení této vysoce ceněné destilérky.