Ardbeg ANTHOLOGY THE HARPY'S TALE 13 YO 0,7l 46%

Kód: 6553
Limitka Láhev
Značka: Ardbeg
4 400 Kč –11 %
Ardbeg ANTHOLOGY bottle
4 400 Kč –11 % 3 890 Kč 5 557,14 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)
  • Whisky
  • Islay
  • 13 let
  • Limitka

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Druh: Single malt whisky

Region: Skotsko/Islay

Výrobce: Ardbeg

Obsah alkoholu: 46%

Sudy: Bourboun a Sauternes sweet wine casks

Stáří:  13 let

Popis: The Harpy's Tale, pojmenovaná podle okřídlené šelmy, která údajně obývá ostrov Islay, je prvním vydáním v řadě Ardbeg Anthology Series.

 

Degustační poznámky:

Vůně: Výrazně olejnatá, dřevo z kořene šípku, bylinky jako koriandr a šalvěj, citronová kůra.

Chuť: Měkká, olejnatá, sladko-kouřová, dubový mech, melasa, balzamické nuance, uzené meruňky.

Závěr: Dlouhotrvající, sladko-kouřový, kmín, kardamom, kokos.

Zajímavost: Tato whisky zrála 13 let ve dvou různých typech sudů než byl mistrovsky smíchán. Nejprve tento exkluzivní Ardbeg zrál ve velmi vzácných sudech na sladké víno Sauternes a poté v sudech po bourbonu.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Islay
DOBA ZRÁNÍ: 13 YO
% ALKOHOLU: 46 %

Ardbeg Wee Beastie 5 Year Review

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


Palírna Ardbeg: Skvost ostrova Islay

s hlubokými kořeny a nezaměnitelným charakterem. Založen v roce 1815 Johnem McDougall na místě staré černé palírny, tento skvost zůstal v držení rodiny McDougall až do roku 1977, kdy se stal majetkem společnosti Hiram Walker and Sons. I když byla v roce 1983 zavřena, oživila se v roce 1997 pod vedením Glenmorangie Plc. Po zrušení místní sladovny v 80. letech experimentoval Ardbeg s méně rašelinným sladem. Dnes, pod současnými majiteli, whisky získává svůj charakter díky silně rašelinnému sladu. A co je unikátní? Ardbeg se nepoužívá v míchaných whisky, všechny jeho lahve jsou single malt. Na trhu dominuje 10-letá edice a Uigedail v sudové síle, ale nezapomeňte ani na speciální edice, např. Ardbeg Galileo z roku 2012, který získal titul nejlepší whisky světa v soutěži World Whisky Awards. Ponořte se do světa Ardbeg a objevte tradici, inovaci a nezaměnitelnou chuť.

Klíčové informace o Ardbeg

  • Založení: 1815
  • Oblast: Islay
  • Majitel: Moët Hennessy (The Glenmorangie Co)
  • Kapacita: 2,1+ milionu litrů

V nedávné době zaznamenaly prodeje whisky Ardbeg výrazný nárůst. Pouhé dva roky stačily k tomu, aby se jejich prodej zvýšil o 15%, čímž se Ardbeg zařadil na čtvrté místo v pořadí nejprodávanějších whisky z Islay, hned za značkami Laphroaig, Lagavulin a Bowmore. S pouze dvěma destilačními kotli se palírna potýkala s naplněním rostoucí poptávky. To vedlo k rozsáhlé rekonstrukci v roce 2018, díky níž se produkční kapacita zvýšila z původních 1,4 milionu litrů na 2,1 milionu litrů ročně. Rekonstrukce, kromě jiného, přinesla výstavbu nového objektu se šesti destilačními kotli a zdvojnásobení kapacity sladového skladu.

V září 2020 se z pozice distillery managera palírny Ardbeg na odpočinek vydal Mickey Heads, který byl u kormidla 13 let a celkově ve whisky průmyslu strávil 40 let. Jeho místo zaujal Colin Gordon, předtím působící v palírně Lagavulin, což představuje novou kapitolu v řízení této vysoce ceněné destilérky.