Arran MACHRIE MOOR The Peated Lochranza Malt NEW EDITION 0,04l 46%

Kód: 1799
Miniatura
Značka: Arran
159 Kč 3 975 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Arran
  • 46%
  • 12000 lahví

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Druh: Single malt whisky

Region: Skotsko/Island

Výrobce: Arran

Obsah alkoholu: 46%

Stáří:  NAS 

Barva: Zlatá sláma

Počet lahví: 12 000 ks

Popis: Klasický svěží charakterjednosladové whisky s nádechem rašelinového kouře. Tato jednosladová whisky vyráběná v palírně Lochranza patří k původním, vůbec prvním rašelinovým jednosladovým whiskám, které jsme na ostrově vyrobili.

Na západním pobřeží ostrova Arran leží větrem ošlehané a mystické rašeliniště zvané Machrie Moor. V jeho pustém, zvlněném terénu jsou rozesety kamenné kruhy a stojící kameny z doby bronzové. Jeden z kamenných kruhů je známý jako Fingalovo kotlíkové sedátko, kde se nachází kámen s vytesaným otvorem. K tomuto kameni prý legendární obr-bojovník Fingal přivázal svého oblíbeného psa Brana. Toto peátové vyjádření arranské jednosladové whisky dokonale vystihuje drsnou krásu a pověsti této krajiny. Odhalte legendu, kterou je Machrie Moor.

Tato rašelinová arranská jednosladová whisky, lahvovaná v koncentraci 46 % bez chladicí filtrace a přidaných barviv, vykazuje veškerou svěžest našeho ostrovního domácího stylu s přidaným nádechem kouře a zemitosti. Od roku 2019 veškerou výrobu rašelinové whisky na ostrově zajišťuje naše sesterská palírna v Laggu. Toto je vaše šance koupit a ochutnat některou z originálních rašelinových whisky z Arranu, vyráběných v Lochranze, dříve, než všechny zmizí!

 

Degustační poznámky:

Nos: Lehký kouř a citrusy

Chuť: Sušená tráva, rašelinový kouř a tóny vanilky a tropického ovoce.

Závěr: Citrusy, kouř, rašelina, ananas.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Island
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink: https://www.warehouse1.cz/hledej/arran?section=fulltextResultsContainerProducts

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

arran whisky log

Whisky Arran

Pochází z destilerie a lihovaru v Lochranza na ostrově Arran ve Skotsku. Tento lihovar je jediným na ostrově Arran. V roce 1994 byla destilerie založena Haroldem Curriem, bývalým ředitelem společnosti Chivas, který měl za cíl vybudovat destilerii na ostrově Arran. Během stavby lihovaru byli stavbaři překvapeni nálezem několika orelů skalních a jejich hnízda, které bylo postaveno na skále nedaleko destilerie. Orlí populace je chráněným druhem, a proto byla stavba dočasně pozastavena. Lihovar nakonec otevřel své brány v roce 1995. Dříve na tomto místě stálo několik ilegálních palíren whisky, ale jediná legální destilérka byla uzavřena v roce 1837. Destilerie Arran je patronem Světové federace Roberta Burnse a jako pocta skotskému národnímu básníkovi vytvořila whisky Robert Burns a Robert Burns Single Malt Blended. Na obalech těchto whisky je použit obrázek a podpis Roberta Burnse. Současným vlastníkem Arran Distillery je skupina soukromých akcionářů a generálním ředitelem je Euan Mitchell.

Whisky Arran je nejčastěji používána k výrobě single malt whisky, a malá část se používá na výrobu směsných whisky, jako je Lochranza Blend, Robert Burns Blend a Arran Single Malt Whisky Cream Liqueur zlata.

Ostrov Arran, na kterém se destilerie nachází, je známý svou malebnou krajinou a je často nazýván "Skotskou malou". Ostrov nabízí nádherné výhledy na hory, moře a zelené pastviny. Je také domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně červených jelenů, tuleňů a mnoha ptáků. Návštěvníci mohou navštívit destilerii Arran a prohlédnout si proces výroby whisky, a samozřejmě také ochutnat některé vzorky tohoto skvělého nápoje.