Bowmore VAULT EDITION Atlantic Sea Salt 0,04l 51.5%

Kód: 1268
Miniatura
Značka: Bowmore
239 Kč 5 975 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Islay
  • 51,5%
  • #1

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Bowmore

Druh: Single malt whisky

Region: Islay / Skotsko

Zrání: Sudy po bourbonu

Stáří: NAS (Bez udání věku)

Obsah alkoholu: 51,5%

Popis: Uprostřed divoké krásy ostrova Islay, rozbouřených moří a větrů Hebrid se Bowmore vyrábí ručně již od roku 1779.
V legendární "No. 1 Vault", staré kamenné klenbě na okraji jezera Loch Indaal, se spojuje magický charakter Islay a staleté tradice, aby vznikla jednosladová whisky s komplexní vyvážeností, mírnou islayskou kouřovostí, mořskou mineralitou a bohatstvím chutí čerstvého peckovitého ovoce.

Při výrobě whisky Bowmore Vault Edition Atlantic Sea Salt se používají ty nejlepší ručně vybrané sudy po bourbonu, aby vznikla rafinovaná tekutina s větší hloubkou, která odráží zvláštní mikroklima v hlubinách sklepení No.1.
Blízkost palírny Bowmore k moři je pro výsledný charakter destilátu klíčová a šplouchání Atlantického oceánu omývající ikonickou stěnu legendárního sklepení Bowmore No.1 Vaults obrácenou k moři je klíčovým tónem této verze.

 

Degustační poznámky:

Barva: Zlatá
Vůně: Kořenitá, na slunci vyzrálé ovoce, sůl, medová plástev, krvavé pomeranče, mořský vánek
Chuť: Ostružiny, šťavnaté ovoce, mořská sůl, rašelinový kouř
Závěr: Dlouhá

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Islay
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink: https://www.alkohol.cz/produkty/bowmore-18y-0-7l-43-9926/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bowmore logo

Palírna Bowmore,

zakládající kámen palírny na ostrově Islay, vznikl na pobřeží Loch Indaal v roce 1779, díky podnikateli Johnu P. Simpsonovi. Své jméno, v překladu z gaelštiny značící "Velký útes", nese s hrdostí. V roce 1837 přešla destilerie do rukou bratrů Mutterů, německého původu, kde zejména James přispěl mnohými inovacemi k jejímu rozvoji. Významným krokem bylo využití parní lodi pro transport ječmene a uhlí ze skotské pevniny a whisky do Glasgow. Ekonomické obtíže a pokles poptávky po whisky vedly k prodeji palírny v roce 1887 Johnu Sherriffovi z Campbeltownu, který ji po dvanácti letech opět prodal a v roce 1925 si ji znovu přivlastnil. V období druhé světové války byla produkce whisky přerušena a prostory sloužily potřebám RAF. Roku 1980 se Bowmore stala první skotskou destilerií, již navštívila královna Alžběta II. Od roku 2014 je součástí portfolia společnosti Beam Suntory, což přineslo řadu významných změn, nejen v jejich základní produktové linii, ale i v nabídce pro duty free.

Klíčové informace o Bowmore

  • Založení: 1779
  • Oblast: Islay
  • Majitel: Beam Suntory
  • Kapacita: 2,2+ milionu litrů
  • Správná výslovnost: bow•more

Odchod Rachel Barrie, hlavního blendera Bowmore, Glen Garioch a Auchentoshan, do BenRiach Distillers signalizoval další vývoj v historii palírny. Bowmore se řadí mezi málo skotských palíren s vlastní sladovnou, kde vyráběný slad pokrývá 30% jejich potřeb. Zbylý slad získávají od společnosti Simpson’s, s nímž jej míchají v poměru 1:3. Fenolová koncentrace ve sladu dosahuje 25 – 30 ppm, což společně s umístěním skladišť přispívá k nezaměnitelnému profilu jejich whisky. Skladiště čelící moři a slaný vzduch, který se snáší na sudy, dodává whisky jedinečnou chuť.

Destilerie disponuje osmi nerezovými záparovými káděmi, původně z palírny Jura, a dvěma páry destilačních kotlů, což ji činí domovem pro nejstarší sklad whisky ve Skotsku, slavný Vault No. 1, užívající se více než 240 let.

V poslední době došlo k revizi produktové řady Bowmore. Základní kolekce nyní zahrnuje 12letou, 15letou (dříve známou jako Darkest), 18letou a 25letou whisky. Pro duty free trh byla představena nová řada: 10letá Dark and Intense, 15letá Golden and Elegant a 18letá Deep and Complex. Bowmore rovněž pravidelně uvádí na trh vysoce ceněné edice starých whisky, z nichž Black Bowmore vyniká na aukcích svou hodnotou.