Girvan 27 YO Whisky Essence No. 04 0,02 47,1%

Kód: 7350
Novinka 20 ml
149 Kč 7 450 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Lowland
  • 41,1%
  • Vzorek

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Girvan

Bottler: Whisky Essence

Region: Lowlands / Skotsko

Druh: Single grain whisky

Vintage: 27.3.1997 -> bottled: 8.4.2024

Zrání: Refill hogshead

Obsah alkoholu: 47,1 %

Stáří: 27 YO

Objem: 0,02l

Popis: Čtvrté stáčení 1. českého nezávislého whisky bottlera Whisky Essence, který provozuje český podcast o whisky Whisky Essence.

Profil: Sladký, vyzrálý, sladový, vrstevnatý,

Zajímavost: Palírna byla postavena v roce 1963 za velmi krátkou dobu jelikož její vlastníku William Grant & Sons reálně hrozilo, že přijdou o grain whisky do svých populárních blendů Grant's a tak si postavili palírnu vlastní. Základem pro obilnou whisky je pšenice doplněná o sladovaný ječmen. V roce 2021 jako vůbec první palírna zaměstnala psa, kokršpaněla Rocco, jehož prací je vyhledávat nekvalitní sudy.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Lowland
DOBA ZRÁNÍ: 27 YO
% ALKOHOLU: 47,1 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Whisky Essence je projekt založený Jirkou Šinoglem v průběhu pandemie Covid-19 jako první český podcast o whisky. Dnes se pod touto značkou již nejen vytvářejí zajímavé podcasty, ale také se zde stáčejí nezávislá whisky, která láká svými nevšedními chutěmi. První whisky, kterou nový nezávislý bottler připravil, je Tomatin 9 YO #1 2013 Whisky Essence. Jedná se o 9 letou whisky z palírny Tomatin, která dozrávala necelé 2 roky v sudech typu hogshead. Tyto sudy předtím sloužily 30 let k dozrávání sherry Oloroso a byly následně upraveny metodou NEOC. Whisky byla stočena v sudové síle s obsahem alkoholu 59,4 %. Nebyla barvená ani filtrovaná za studena, čímž si uchovává svou autentickou chuť. Všechny limitované plnění od této značky budou ke koupi na našem webu.