GLENMORANGIE 15 Y.O. The Cadboll 0,04l 43%

Kód: 2770
Miniatura Na dotaz
Značka: Glenmorangie
179 Kč 4 475 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
  • Whisky 0,04l
  • Highland
  • 15 let
  • 43%

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Glenmorangie

Druh: Single malt whisky

Region: Highland / Skotsko

Zrání:

Obsah alkoholu: 43%

Stáří: 15 let

Popis: Palírna Glenmorangie se nachází na severu Skotska a byla pojmenována v roce 1843 podle skotského gaelského výrazu "Glen of Tranquility".

Z webu palírny: Na našem panství, které obklopuje naše domovské sídlo na vysočině, roste naše vzácná ječmenová odrůda Cadboll. Tato whisky je připravena v malých dávkách a je jedinečná svým chutím. Je to druhá dávka našeho jednodruhového single maltu, vytvořená na našem statku od pole až po sklenici.

Glenmorangie je přímořská destilerie, což znamená, že naše Cadboll ječmenová odrůda roste na místním území, chráněném před tvrdými mrazem vnitrozemí a extrémy počasí, téměř vlastním mikroklimatem. V těchto podmínkách je každá sklizeň jedinečná a přináší jemné chuťové rozdíly do každé dávky Cadboll Estate.

Degustační poznámky: Tato druhá dávka má charakteristickou krémovou vanilkovou sladkost v nose, s náznaky pomerančového květu, zázvoru a skořice spolu s hruškou v sirupu a ostrou citronovou vůní.

Přijďte ochutnat naši vzácnou whisky vyráběnou ze sklizně z našeho vlastního panství, která se liší od každé další dávky, díky jedinečnému mikroklimatu a podmínkám, v nichž roste naše Cadboll ječmenová odrůda.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Highland
DOBA ZRÁNÍ: 15 YO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Palírna Glenmorangie

založená v roce 1843 na skotské Vysočině v areálu farmy Morangie, navázala na dlouholetou tradici výroby alkoholu na tomto místě. Původně zde od roku 1738 fungoval pivovar a nelegálně se pálení alkoholu věnovali již od tohoto data. K plnému rozvoji destilérky došlo v roce 1887, kdy byly překonány finanční obtíže.

V destilérce Glenmorangie najdeme destilační kotle s několika "nej" - byly to první kotle na skotské whisky s parním ohřevem, pocházející z londýnské ginové destilérky, a dodnes patří mezi nejvyšší v celém Skotsku. Jejich výška je klíčová pro vytváření charakteristické chuti whisky Glenmorangie, neboť dlouhá cesta páry k vrcholu odstraňuje nečistoty a zajišťuje čistotu destilátu. Glenmorangie byla také průkopníkem v používání různých typů sudů pro dozrávání, od roku 1994, kdy uvedla na trh první single malt whisky dozrávající v sudech po portském, a stala se čtvrtou nejprodávanější single malt whisky na světě.

Klíčové informace o Glenmorangie

  • Založení: 1843
  • Oblast: Highland
  • Majitel: Moët Hennessy (The Glenmorangie Co)
  • Kapacita: 6,5+ milionu litrů
  • Správná výslovnost: glen•mor•run•jee

V roce 2021 byl v Glenmorangie otevřen nový inovativní areál s názvem Lighthouse. Středobodem je 20 metrů vysoká skleněná destilační budova, vybavená dvěma kotli stejné výšky jako v původní destilérce. Novinkou je možnost úpravy výšky kotlů pro modifikaci charakteru whisky. Součástí investice je i nová kamenná budova varny pro další experimenty. Lighthouse byl navržen s ohledem na ekologii, kde hlavní část energie pochází z bioplynu.