Laphroaig The 1815 Legacy Edition 0,04l 48%

Kód: 1277
Miniatura
Značka: Laphroaig
239 Kč 5 975 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Islay
  • FirstFill & Hogsheads
  • 48%

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce / značka: Laphroaig

Druh: Single malt whisky

Region: Islay / Skotsko

Typ sudu: Sudy po bourbonu (first fill) & sudy z evropského dubu (hogsheads)

Stáří: NAS (Bez udání věku)

Obsah alkoholu: 48 %

Popis: Laphroaig je palírna whisky na skotském ostrově Islay a patří japonsko-americké skupině Beam Suntory. Budovy palírny jsou zařazeny na seznam skotského kulturního dědictví. Při výrobě whisky Laphroaig se ječný slad suší nad rašelinovým ohněm. Kouř z této rašeliny, která se vyskytuje pouze na ostrově Islay, dodává palírně Laphroaig její obzvláště bohatou chuť.

Speciální edice k 200letému výroční palírny Laphroaig, prostřednictvím které složil šéf destilerie, John Campbell, poklonu svým předchůdcům i všem, kteří se podíleli na utváření historie palírny a na výrobě whisky.
Skladování probíhá ve dvou různých sudech. Nejprve se whisky skladuje v sudech po bourbonu (first fill) a poté v sudech z evropského dubu (hogsheads).

 

Degustační poznámky:

Barva: tmavě zlatá.
Vůně: tóny pálených meruněk, rozinek.
Chuť: Tóny kouře, tmavého ovoce, ořechů, dubu, karamelu.
Závěr: Dlouhotrvající, kouřová, olejované dřevo.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Islay
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Laphroaig logo

Laphroaig: Royal Warrant

Laphroaig, ikonická skotská whisky z ostrova Islay, se pyšní bohatou historií, která sahá až do roku 1815. Založená bratry Donaldem a Alexandrem Johnstonovými, destilérka se nachází na břehu zátoky Loch Laphroaig a od svého založení se proslavila svou jedinečnou rašelinovou chutí. V průběhu let se Laphroaig vyvinul z malé rodinné firmy na světově uznávanou značku, která stále uchovává své tradiční výrobní postupy, včetně ručního sběru rašeliny a vlastní malting podlahy..

Klíčové informace o Laphroaig

  • Založení: 1815
  • Oblast: Islay
  • Majitel: Beam Suntory
  • Kapacita: 3,3+ milionu litrů
  • Správná výslovnost: lah•froyg

Laphroaig se proslavil svým unikátním profilom, který dominuje intenzivní kouřovost doplněná charakteristickými medicinálními tóny a nádechem jódu. Některé popisy této whisky evokují obraz plamenů zachvátivších nemocnici. Tato destilérka patří mezi málo těch, které si udržely vlastní sladovnu, díky čemuž mohou tvrdit, že až 15 % jejich potřebného sladu, s obsahem fenolu 50 – 60 ppm, je zde vyráběno. Zbytek potřebného sladu je získáván z externích zdrojů, včetně sladovny z Port Ellen s obsahem fenolu 35 – 45 ppm, nebo přímo ze skotské pevniny. V areálu Laphroaigu také objevíte neobvyklé uspořádání destilačních kotlů, s trojicí kotlů pro první destilaci a čtveřicí pro proces druhé destilace, což přispívá k jedinečnosti jejich whisky.

Laphroaig je známý nejen svou charakteristickou chutí, ale také svým významným postavením v whisky komunitě. Jedná se o jednu z mála destilérek, která obdržela povolení užívat titul "Royal Warrant" od prince z Walesu, což je uznání za vynikající kvalitu. Kromě toho nabízí Laphroaig svým fanouškům unikátní program "Friends of Laphroaig", kde každý člen "vlastní" kousek země u destilérky a má nárok na nájem - placený v dramu Laphroaig whisky při návštěvě.