RUMROCK - výroční rumová degustační sada 5x 0,04l + 1x 0,02l

Kód: 2256
Sada
Značka: RumRock
999 Kč
Skladem (>5 ks)

Degustační sada obsahuje:

1x 40ml Rum Nation Barbados 8 Y.O. 40 %
1x 40ml Pusser's Gunpowder Proof 54,5 %
1x 40ml Providence Dunder & Syrup 56 %
1x 40ml Transcontinental Rum Line Jamaica WP 2013 57,18 %
1x 40ml Rum Agricola da Madeira Pot Still White 46,6 %

Ke každému vzorku obdržíte informační kartičku s detailním popisem produktu

+

1x 20 ml " SPECIAL DRAM" Ron Cristóbal Rivesaltes Cask Finish 2008 44 %

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Unikátní degustační sada k příležitosti 5. výročí založení největšího on-line magazínu RumRock. Jejím cílem je ukázat šíři, komplexitu a rozmanitost rumového světa. Provede vás od jemných rumů z ostrovního (Rum Nation Barbados 8 Y.O. 40 % - Barbados) i kontinentálního Karibiku (Santa Maria Rivesaltes - Dominikánská republika), přes hutnost britských rumů Pusser's  (Pusser's Gunpowder Proof 54,5 % Guyana), přes divokost na Haiti (Providence Dunder & Syrup 56 % - Haiti) a třtinovici z Madeiry (Rum Agricola da Madeira Pot Still White 46,6 % - Madeira) , aby vás vrátila zpět k základům tradičního jamajského rumu (Transcontinental Rum Line Jamaica WP 2013 57,18 % - Jamajka). Kruh se tímto uzavírá a vy si tak užijete komplexitu rumového světa naplno

V této rumové degustační sadě najdete tyto rumy:

Rum Nation Barbados 8 Y.O. 40 %

Rum Nation je nezávislý plnič rumů, který si vydobyl dobré jméno jak u fanoušků i odborníků. Tento 8 let rum z kolébky rumu Barbadosu je jemně nasládlá s ovocnými tóny, který v tropickém klimatu zrál po dobu 8 let. Můžete se těšit na chuťové tóny pomerančů, broskví, meruněk, datlí, banánů, rozinek a mírným nádechem koření na závěr.

Pusser's Gunpowder Proof 54,5 %

Pokud má něco reprezentovat námořnické, Navy rumy, tak je to určitě značka Pusser's. Svým jménem odkazuje na doby, kdy námořníci dostávali denní příděly rumu od Pursera - Pussera. Jako důkaz, že je příděl poctivý a nepančovaný, se používal takzvaný gunpowder test. Špetka střelného prachu se polila rumem a zapálila, pokud byl rum poctivý.  Tato rumová klasika se vyznačuje sílou a výrazností původního námořního rumu, s tóny melasy, anglického karamelu, fíků, tabáku a datlí.

Providence Dunder & Syrup 56 %

Prvním zástupcem rumů ze šťávy z cukrové třtiny je lahodné Haiti. Providence Dunder & Syrup je druhým lahvovaným rumem destilerie a za touto sérií stojí, jak už to tak bývá Luca Garagano a jeho Velier. Je to nezrající rum, který kombinuje dvě tradiční výrobní metody: destiluje se ze sirupu i čerstvé šťávy z cukrové třtiny Crystalline. PO divoké vůni se v chuti můžete těšit na guava, med i spálenou cukrovou třtinu, červené ovoce a tymián. Zkušení pijáci rumu odhalí v záběru i trochu mandlí

Transcontinental Rum Line Jamaica WP 2013 57,18 %

V celém setu nemůže chybět ani rum z Jamajky, kolébky esterových rumů. Vybrali jsme populárního nezávislého bottlera Transcontinental Rum Line a rum z destilérie Worthy Park. Transcontinental Rum Line odkazuje na tradici cest rumových sudů mezi Karibikem a Evropou. Tento rum zrál v sudech po bourbonu více než 4 roky přímo na Jamajce a následně ještě téměř celý rok ve středním podnebném pásmu Evropy. 

Rum Agricola da Madeira Pot Still White 46,6 %

Naši rumovou cestu končíme divokým agricole rumem z ostrova Madeira. Jedná se limitovanou edici - bylo k dispozici jen  4 280 lahví. Ve vůni najdete citrusy, mátů nebo čerstvou cukrovou třtina. V překvapivě jemné chuti naopak převládá anýz a další koření. Další důkaz jak skvělé jsou bílé rumy!

Ron Cristóbal Rivesaltes Cask Finish 2008 44 %

Končíme bonusovým vzorkem, opět limitované edice (1 184 lahví), která se již téměř nedá sehnat. Značka Ron Cristóbal představuje čistě dominikánské rumy, které se vyrábí výhradně z místní cukrové třtiny. Fermentace, destilace i zrání probíhají v Dominikánské republice. Za značkou stojí společnost Alcoholes Finos Dominicanos, největší výrobce alkoholu v zemi. Santa Maria Rivesaltes je rum, který byl na 12 měsíců finišován ve francouzských sudech, kde předtím leželo fortifikované víno Rivesaltes z jižní Francie nesoucí označení AOC.

Recenze na Výroční rumová degustační sada RumRock od Jardy Piskláka. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
1x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

RumRock je projekt vedený Pavlem Ungr, který již více než 10 let miluje dobré rumy. Pavel, i když není studovaný rumolog, zasvětil svůj čas zkoumání a ochutnávání různých druhů rumů, které následně fotí pro svůj Rumstagram a píše o nich recenze. Má rád zajímavé a aromatické rumy se zajímavou chutí a dlouhým závěrem. V rámci tohoto projektu Pavel navštěvuje i bary, rumové festival a destilerie. RumRock je tedy přehledný průvodce rumem vytvořený fanouškem rumu pro fanoušky rumu. Pavel také pravidelně píše a zveřejňuje recenze a poznatky o různých typech rumu. RumRock stojí také za unikátními on-line degustacemi rumů. Projekt se tak zaměřuje na sdílení hlubokých znalostí o rumu a jeho různých variantách s cílem osvětit a rozšířit komunitu milovníků rumu.