4 hodnocení

Cihuatan XAMAN XO 0,04l 40%

  • Rum
  • El Salvador
  • 16 let
  • Nejvyšší řada
Skladem (>5 ks)
Kód: 623
Značka: Cihuatán
239 Kč / ks
Kategorie: Rumy
DOBA ZRÁNÍ: 16 YO
DRUH: Single blended rum, XO
LIMITOVANÁ EDICE: Ano
STYL: Španělský
TYP: Tmavý rum
ZEMĚ: El Salvador
Affillink: https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=3f001e45&a_bid=09dc7e5b&desturl=https%3A%2F%2Fwww.warehouse1.cz%2Fcs%2Fcihuatan-xaman-x-o

Výrobce: Cihuatán

Země: El Salvador

Styl zrání: Tropické

Doba zrání: 16 let

 

Popis:

Cihuatán Xaman představuje první XO rum této značky. Obsahuje rumy, které dozrávaly v sudech ze dřeva posvátného mayského stromu Ceiba (Vlnovec), který pochází z El Salvadoru. Dřevo tohoto mohutného stromu bylo vybráno pro plný a svůdný charakter, který destilátu propůjčuje, a Cihuatán je prvním rumem, který v sudech z tohoto dřeva zraje.

Cihuatán Xaman je nejvyšší poctou mayskému odkazu a zemi svého původu, El Salvadoru. Jeho název byl inspirován mayským bohem Polárky, který byl ochráncem údolí Cihuatán. Xaman byl vždy nejzářivější hvězdou na obloze, ke které se Mayové obraceli pro rady a moudrost, a ráno poté odpočíval na posvátnem stromě Ceiba.

 

Chuťový profil:

Vůně: Málo sladká, nakyslá, silně dřevo, banán, vanilka, kakao.

Chuť: Těžká, zatuchlá, velmi jemná, dřevo, citronové želé, nesladké koření, lehká sladká nakyslost.

Dozvuk: Velmi jemný, dřevitě vyzrálý a lehce nakyslý.

Zajímavost: Jedná se o nejstarší rum od Cihuatánu a vrchol jejich základní řady. Kromě základního patnáctiletého staření prochází Xaman ještě jedinečným ročním dozráváním v sudech ze dřeva vlnovce. To je důležité. protože je pojmenován po Mayském bohu Severní hvězdy, který podle legendy odpočívá na Mayském stromu života, kterým je právě vlnovec.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: