Clairin Vieux SAJOUS 4 Y.O. Oloroso 0,04l 56,7%

Kód: 1761
Miniatura Na dotaz
Značka: Clairin
259 Kč 6 475 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
  • Rum
  • Haiti
  • 56,7%
  • Limitka

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Celý název: Clairin Vieux SAJOUS 4 YO Lustau Oloroso Sherry Cask

Výrobce: Clairin

Země: Haiti

Stáří: 4 roky

Obsah alkoholu: 56,4%

Popis: Zrálo v tropickém klimatu Port-Au-Prince v sudech, které Velier koupil od Lustau a které obsahovaly ceněné Oloroso a Pedro Jimenez, naplněné 30. listopadu 2017 a ponechány do srpna 2021.

Tenhle rum byl destilován v roce 2017 z čisté šťávy z cukrové třtiny. Samozřejmě z odrůdy, která má název „Cristalline“. Je to endemická třtina pěstovaná bez chemikálií a hnojiv.

Tento clairin zrál na místě 4 roky v dubových sudech, které předtím obsahovaly Oloroso Sherry z domu Lustau. Obklopující, bohatá a hluboká paleta chutí a vůní rumu je dána vlivem andaluského vína.

Clairin Vieux Sajous 4yo Lustau Oloroso Sherry Cask se vyrábí ve velkém terroir St. Michel de l'Attalaye s třtinou Cristalline, jednou z nejlepších starověkých odrůd, která se nyní pěstuje pouze na Haiti a sbírá se ručně.

Fermentace začíná spontánně u původních kvasinek; destilační alembic se ohřívá nad ohněm bagasy, třtinové vlákno se vymačkává a suší na slunci. Clairin Vieux Sajous 4yo Lustau Oloroso Sherry Cask zrál v tropickém klimatu Port-Au-Prince v sudech Lustau Oloroso a Pedro Jimenez. Rumy byl destilovaný 30. listopadu 2017 a lahvovaný v srpnu 2021. 

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
DRUH: Overproof rum, Single Traditional Pot Rum
ZEMĚ: Haiti
DOBA ZRÁNÍ: 4 YO
Affillink: https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=3f001e45&a_bid=09dc7e5b&desturl=https%3A%2F%2Fwww.warehouse1.cz%2Fcs%2Fclairin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Clairin, Duch Haiti - destilace Clairinu se provádí stejným způsobem již od roku 1947, pomocí měděné destilační kolony vyrobené z barelů na benzín, poháněné parním strojem z lokomotivy. V místním jazyce znamená Clairin zemědělský rum a není to náhoda. Na Haiti, které bylo v roce 1804 jediným místem na světě, kde se lidé postavili proti otroctví, se nachází nádherně čistá krajina.   Palírna se nachází na jihu Haiti a světoznámý průzkumník rumu Luca Gargano ji objevil a přivedl na trh. Gargano celý život cestuje po světě a hledá nové a neobvyklé značky rumů. Chuť Clairinu je stejně jako výrobní proces velmi ojedinělá, při ochutnávce ucítíte tóny bylinek, květin a lehkou slanost, které jej činí nezaměnitelným. Pokud hledáte rum s unikátním charakterem, Clairin je pro vás tou pravou volbou.