Clairin Sajous 56,4% 0,04l 56,4%

Kód: 701
2 hodnocení
Značka: Clairin
149 Kč 3 725 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • Haiti
  • Bílý rum
  • Série

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce: Clairin

Země: Haiti

Destilace: Kotlíková

Třtina: Organicky pěstovaná cukrová třtina

Obsah alkoholu: 56,4%

Popis: Clairin Sajous dostal své jméno po majiteli značky Michaeli Sajousovi, který spravuje malou palírnu Chelo sídlící 4 hodiny severně od hlavního města Port-au-Prince. Michael Sajous je zároveň master blenderem a oživil tak rodinnou historii výroby rumu, která sahá až do roku 1960. Čistý přírodní rum destilovaný kotlíkovou metodou je vyroben ze staré odrůdy cukrové třtiny zvané Cristalline, ze které se vyrábí ty nejlepší rumy světa. Po vylisování se její čistá šťáva se nechá spontánně kvasit, což dodává tomuto clairinu nezaměnitelné aroma. To se nese v duchu haitské cukrové třtiny, citrusů a stopy lékořice. Přírodní čistá chuť, kterou si vychutnají milovníci agricole rumů, je velmi svěží s citrusovým nádechem a květinami.

Podrobnou recenzi si můžete přečíst zde: Clairin Sajous

 

Chuťový profil:
(Tomáš Váca - officers-lounge.cz)

Vůně: Lehká a jemná, svěží ovoce, kokos, závan vegetace.

Chuť: Plná, velmi jemná, perlivá a sladká, zatuchlá, silná.

Dozvuk: Pikantní, nasládlý a zatuchlý, hutný a suchý.

Zajímavost: Clairin Sajous je jeden ze čtyř prvních Clairinů, které se dostaly na veřejnost. Tento rum je pojmenován po majiteli značky a master blenderovi Michaeli Sajousovi, který má svou malou palírnu 4 hodiny jízdy severně od hlavního města Port-au-Prince a který oživil rodinnou historii výroby rumu. Clairin je destilovaný kotlíkovou metodou a je vyroben ze staré odrůdy cukrové třtiny zvané Cristalline. Po vylisování se její čistá šťáva se nechá spontánně kvasit, což přinese bohatou, přírodní a čistou chuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUMY
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
DRUH: Overproof rum, Single Traditional Pot Rum
LIMITOVANÁ EDICE: Ne
STYL: Francouzský
TYP: Bílý rum, Zemědělský rum
ZEMĚ: Haiti
Výrobce: Clairin
Affillink: https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=3f001e45&a_bid=09dc7e5b&desturl=https%3A%2F%2Fwww.warehouse1.cz%2Fcs%2Fclairin-sajous-2019

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: