Clairin Sajous 56,4% 0,04l 56,4%

Kód: 701
Miniatura
Značka: Clairin
149 Kč 3 725 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • Haiti
  • Bílý rum
  • Série

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Clairin

Země: Haiti

Destilace: Kotlíková

Třtina: Organicky pěstovaná cukrová třtina

Obsah alkoholu: 56,4%

Popis: Clairin Sajous dostal své jméno po majiteli značky Michaeli Sajousovi, který spravuje malou palírnu Chelo sídlící 4 hodiny severně od hlavního města Port-au-Prince. Michael Sajous je zároveň master blenderem a oživil tak rodinnou historii výroby rumu, která sahá až do roku 1960. Čistý přírodní rum destilovaný kotlíkovou metodou je vyroben ze staré odrůdy cukrové třtiny zvané Cristalline, ze které se vyrábí ty nejlepší rumy světa. Po vylisování se její čistá šťáva se nechá spontánně kvasit, což dodává tomuto clairinu nezaměnitelné aroma. To se nese v duchu haitské cukrové třtiny, citrusů a stopy lékořice. Přírodní čistá chuť, kterou si vychutnají milovníci agricole rumů, je velmi svěží s citrusovým nádechem a květinami.

Podrobnou recenzi si můžete přečíst zde: Clairin Sajous

 

Chuťový profil:
(Tomáš Váca - officers-lounge.cz)

Vůně: Lehká a jemná, svěží ovoce, kokos, závan vegetace.

Chuť: Plná, velmi jemná, perlivá a sladká, zatuchlá, silná.

Dozvuk: Pikantní, nasládlý a zatuchlý, hutný a suchý.

Zajímavost: Clairin Sajous je jeden ze čtyř prvních Clairinů, které se dostaly na veřejnost. Tento rum je pojmenován po majiteli značky a master blenderovi Michaeli Sajousovi, který má svou malou palírnu 4 hodiny jízdy severně od hlavního města Port-au-Prince a který oživil rodinnou historii výroby rumu. Clairin je destilovaný kotlíkovou metodou a je vyroben ze staré odrůdy cukrové třtiny zvané Cristalline. Po vylisování se její čistá šťáva se nechá spontánně kvasit, což přinese bohatou, přírodní a čistou chuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
DRUH: Overproof rum, Single Traditional Pot Rum
ZEMĚ: Haiti
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink: https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=3f001e45&a_bid=09dc7e5b&desturl=https%3A%2F%2Fwww.warehouse1.cz%2Fcs%2Fclairin-sajous-2019

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Clairin, Duch Haiti - destilace Clairinu se provádí stejným způsobem již od roku 1947, pomocí měděné destilační kolony vyrobené z barelů na benzín, poháněné parním strojem z lokomotivy. V místním jazyce znamená Clairin zemědělský rum a není to náhoda. Na Haiti, které bylo v roce 1804 jediným místem na světě, kde se lidé postavili proti otroctví, se nachází nádherně čistá krajina.   Palírna se nachází na jihu Haiti a světoznámý průzkumník rumu Luca Gargano ji objevil a přivedl na trh. Gargano celý život cestuje po světě a hledá nové a neobvyklé značky rumů. Chuť Clairinu je stejně jako výrobní proces velmi ojedinělá, při ochutnávce ucítíte tóny bylinek, květin a lehkou slanost, které jej činí nezaměnitelným. Pokud hledáte rum s unikátním charakterem, Clairin je pro vás tou pravou volbou.