Paranubes 0,04l 54%

Kód: 1502
5 hodnocení
Značka: Paranubes
149 Kč 3 725 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • Mexico
  • 54%
  • Cukry 0g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce / značka: Paranubes

Druh: Single Modernist Rum

Region: Mexiko

Obsah alkoholu: 54%

Cukernatost: 0g

Popis: Hornatý region Oaxaca, domov původních obyvatel Mexika. Výška 1-2 tisíce m n. m. Tradiční pěstitelství cukrové třtiny, kávy a ovoce. A rum, jenž vzniká přirozenou fermentací z organicky pěstované cukrové třtiny. Paranubes, lokálně známý jako aguardiente de caña, je rum pocházející z nedotčené přírody.

Paranubes Rum je výtečný nápoj, který v sobě zachycuje nejen čistou chuť vstupní suroviny, ale také atmosféru místa původu. Nechte se přenést do mlžných lesů v horách Sierra Mazateca v mexické Oaxace. Paranubes je tradičně vyráběný a přirozeně fermentovaný rum průzračné barvy s odvážnou chutí.

Cukrová třtina pro Paranubes Rum roste v hornatém regionu Oaxaca, domově původních obyvatel Mexika. Oblast je známá produkcí kávy a ovoce, jako je mango nebo papája. Cukrová třtina se pěstuje v nadmořské výšce mezi 1100 a 1800 metry. Cukrová třtina, která je v této oblasti pozůstatkem dříve významné mexické produkce cukru, je organicky pěstována ve čtyřech různých variantách. Sklizená třtina je ještě ten samý den vylisována a následně ponechána přirozené fermentaci – bez přidání kvasinek nebo vody.

Paranubes Rum vzniká přirozenou fermentací čerstvé šťávy z lokální cukrové třtiny, která roste na farmě Jose Luise Carrery, a to bez použití pesticidů nebo hnojiv. Po přirozené fermentaci přichází destilace. Výsledný nevyzrálý rum bez přidané vody je ručně lahvovaný. Výborný je i na ledu, ale nejlépe vynikne v koktejlech.

 

Degustační poznámky:

Vůně: Olivy, sůl, uzené maso, zelenina a vegetace.

Chuť: Nasládlá, hrubá a suchá, pomeranče, mandarinky, olivy i s lákem.

Dozvuk: Olivy s lákem, vegetace, pendrek a větrovost, technická šťavnatost.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUMY
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
DRUH: Single Modernist Rum
STYL: Francouzský
TYP: Tmavý rum
ZEMĚ: Mexiko
Výrobce: Paranubes
Affillink: https://www.dramroom.cz/rum/paranubes-0-7l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: