Detour Spirits - Postcard from Southern Island 0,7l 56%

Kód: 6543
2 650 Kč 3 785,71 Kč / 1 l
Skladem (5 ks)
  • Whisky
  • Skotsko
  • exBourbon
  • 38 lahví

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Původ: Tobermory

Druh: Single malt whisky

Typ sudu: exBourbon Hogshead cask

Obsah alkoholu: 56 %

Datum plnění: říjen 2008

Datum bottlingu: srpen 2020

Počet lahví: 38 kusů

Detail: Postcard from Southern Island

Single cask, Cask Strength Scotch Malt Whisky

Skotský ostrov Isle of Mull je studený a mokrý, ale také domovem fantastické whisky. Rádi Vám představujeme láhve single cask vydání z pečlivě vybraného sudu.

Popis: S prvním kontaktem s sudovým vzorkem bylo jasné, že je čas na stočení do láhví. V té době jsem hledal sud už slušného věku, ale který by nabízel další prostor pro zrání - u tohoto sudu jsem si nemohl pomoct a rozhodl se na nic nečekat. Ano, mohl jsem počkat pár měsíců na dovršení magického věku 12 let, ale věk je jen číslo, ne?

Výše alkoholu byla při 67.2% poměrně vysoká a plánem tedy bylo sílu snížit blíže k 50%. Avšak tým ze společnosti Marpek Whisky prahnul po vysokém procentu alkoholu a vyžádal si stočení většiny sudu do láhví při sudové sílé (cask strength). Zbytek tekutiny se před stočením do láhví stáhl na 56%, což nabídlo stravitelnější požitek, ale zároveň dostatek prostoru pro individuální experimentování s přidáváním vody.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
DOBA ZRÁNÍ: 13 YO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Detour Spirits - Vaše brána k prémiové whisky a dalším alkoholickým specialitám.

Jsme independent bottler, což znamená, že pro vás vybíráme a balíme nejprémiovější alkohol z nejkvalitnějších palíren po celém světě. Srdcem našeho sortimentu je autentická skotská whisky. Neomezujeme se však pouze na skotskou tradici - v našem portfoliu objevíte i Cognac, irskou whiskey, Rum či Calvados. Chceme vám přinášet nejenom klasiku, ale také netradiční lahůdky.

Ať už sháníte lahev jako originální dárek, jste vášnivým sběratelem nebo hledáte skvosty pro svůj podnik, u nás najdete to pravé. Přistupujeme individuálně ke každému zákazníkovi - ať už jste velký obchodník nebo koncový spotřebitel. Komunikujeme flexibilně a s respektem k vašim požadavkům, abychom vám mohli nabídnout to nejlepší.

Rádi byste něco unikátního? Pro ty, kteří hledají něco opravdu speciálního, nabízíme možnost vlastní etikety - private bottling. Kontaktujte nás a společně vytvoříme něco, co osloví i ty nejnáročnější.