Detour Spirits - Sweet Youth 0,7l 53%

Kód: 7344
Novinka Láhev
3 800 Kč 5 428,57 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Skotsko
  • exBourbon
  • 241 lahví

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Původ: Highland Park

Bottler: DETOUR SPIRITS

Druh: Single malt whisky

Typ sudu: Moscatel Octave cask

Obsah alkoholu: 53 %

Datum plnění: únor 2017

Datum bottlingu: červen 2023

Počet lahví: 78 kusů

Krátky popis: Sweet Youth - Single cask, cask strength single malt Scotch whisky

5 letá single cask, single malt whisky z produkce Highland Park palírny na ostrově Orkney, plně školena v sudu typu octave, kde předtím zrálo dezertní Moscatel víno. Nezkrotná energie mládí, lesk a elegance sladkého závěru. Vynikající kombinace, kterou je tak těžké najít v single cask releasech.

Detail: V srpnu 2021 mi byl nabídnut sud Moscatel octave (cca 55L) plněný spiritem Whitlaw z Highland Park palírny. Jak jistě víte, tato palírna vyrábí krásný nakouřený destilát, velmi podobný produci z Islay. Těsně předtím, než mi nabídka přistála v inboxu, jsem ochutnal několik působivých single-cask vzorků z této palírny a zjistil jsem, že preferuji ty mladší. Po ochutnání vzorku a pohledu na velmi tmavou barvu (pro 5 let starou whisky) jsem věděl, že je potřeba ji co nejdříve nalahvovat. Vzácná rovnováha energické mladé rašelinové whisky, podpořená akurátním množstvím sladkého profilu Mocatel dezertního vína byla přesně dosažena.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Highland
DOBA ZRÁNÍ: 5 YO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Detour Spirits - Vaše brána k prémiové whisky a dalším alkoholickým specialitám.

Jsme independent bottler, což znamená, že pro vás vybíráme a balíme nejprémiovější alkohol z nejkvalitnějších palíren po celém světě. Srdcem našeho sortimentu je autentická skotská whisky. Neomezujeme se však pouze na skotskou tradici - v našem portfoliu objevíte i Cognac, irskou whiskey, Rum či Calvados. Chceme vám přinášet nejenom klasiku, ale také netradiční lahůdky.

Ať už sháníte lahev jako originální dárek, jste vášnivým sběratelem nebo hledáte skvosty pro svůj podnik, u nás najdete to pravé. Přistupujeme individuálně ke každému zákazníkovi - ať už jste velký obchodník nebo koncový spotřebitel. Komunikujeme flexibilně a s respektem k vašim požadavkům, abychom vám mohli nabídnout to nejlepší.

Rádi byste něco unikátního? Pro ty, kteří hledají něco opravdu speciálního, nabízíme možnost vlastní etikety - private bottling. Kontaktujte nás a společně vytvoříme něco, co osloví i ty nejnáročnější.