GLENMORANGIE A Tale Of Tokyo 0,02l 46%

Kód: 1346
Novinka Miniatura 20 ml
Značka: Glenmorangie
169 Kč 8 450 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Highland
  • NAS
  • Limitka

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Glenmorangie

Druh: Single malt whisky

Region: Highland / Skotsko

Zrání: Mizunara / Sherry / Bourbon - cask finish

Obsah alkoholu: 46%

Stáří: NAS

Popis: Glenmorangie přináší do světa svou nejnovější lahůdku, "Tale of Tokyo", limitovanou edici whisky, která vychází z posedlosti Dr. Billa Lumsdena. Tento unikátní destilát je výsledkem desetiletého úsilí, kterou Dr. Bill Lumsden věnoval japonské kultuře, módě a jídlu. "Tale of Tokyo" je ohromujícím spojením tradice a inovace, kde japonský dub Mizunara hraje klíčovou roli.

Po desetiletí hledání a očekávání se podařilo Dr. Lumsdenovi sehnat vzácné sudy z japonského dubu Mizunara, což je jedna z nejžádanějších odrůd dřeva pro zrání whisky. Tento dřevitý poklad dodává whisky "Tale of Tokyo" jedinečnou a nepopsatelnou chuťovou paletu, která je ztělesněním samotného Tokia.

"Tale of Tokyo" je více než jen whisky, je to cesta do srdce Tokia. Mnohovrstevnatá whisky skýtá vždy nějaké překvapení pro vaše smysly. Každý doušek vás zavede na nezapomenutelnou pouť po městě plném kontrastů, vrstev kultury a historie.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Highland
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
1x
3
0x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Palírna Glenmorangie

založená v roce 1843 na skotské Vysočině v areálu farmy Morangie, navázala na dlouholetou tradici výroby alkoholu na tomto místě. Původně zde od roku 1738 fungoval pivovar a nelegálně se pálení alkoholu věnovali již od tohoto data. K plnému rozvoji destilérky došlo v roce 1887, kdy byly překonány finanční obtíže.

V destilérce Glenmorangie najdeme destilační kotle s několika "nej" - byly to první kotle na skotské whisky s parním ohřevem, pocházející z londýnské ginové destilérky, a dodnes patří mezi nejvyšší v celém Skotsku. Jejich výška je klíčová pro vytváření charakteristické chuti whisky Glenmorangie, neboť dlouhá cesta páry k vrcholu odstraňuje nečistoty a zajišťuje čistotu destilátu. Glenmorangie byla také průkopníkem v používání různých typů sudů pro dozrávání, od roku 1994, kdy uvedla na trh první single malt whisky dozrávající v sudech po portském, a stala se čtvrtou nejprodávanější single malt whisky na světě.

Klíčové informace o Glenmorangie

  • Založení: 1843
  • Oblast: Highland
  • Majitel: Moët Hennessy (The Glenmorangie Co)
  • Kapacita: 6,5+ milionu litrů
  • Správná výslovnost: glen•mor•run•jee

V roce 2021 byl v Glenmorangie otevřen nový inovativní areál s názvem Lighthouse. Středobodem je 20 metrů vysoká skleněná destilační budova, vybavená dvěma kotli stejné výšky jako v původní destilérce. Novinkou je možnost úpravy výšky kotlů pro modifikaci charakteru whisky. Součástí investice je i nová kamenná budova varny pro další experimenty. Lighthouse byl navržen s ohledem na ekologii, kde hlavní část energie pochází z bioplynu.