John Walker & Sons Celebratory Blend 200th Anniversary 0,02l 51%

Kód: 7226
20 ml Na dotaz
129 Kč 6 450 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
  • Whisky
  • Skotsko
  • Výročí
  • 200th

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Johnnie Walker

Druh: Blended whisky

Doba zrání: NAS (Bez udání věku)

Procenta alkoholu: 51% 

Popis: John Walker & Sons Celebratory Blend je jednou z čtyř edic etiket vytvořených k oslavě 200. výročí značky.

Tato limitovaná edice je inspirována historickým okamžikem v cestě značky - vydáním Old Highland Whisky v 60. letech 19. století, která byla vytvořena především pro export a stala se prvním výrobkem Johnnie Walker, který cestoval ze Skotska do čtyř světadílů. S tím, jak se v zámoří prodávalo více whisky, byl ikonický design čtvercové láhve a jedinečně zkosená etiketa zřetelné a pomohly jménu vyniknout oproti jiným whisky.

John Walker & Sons Celebratory Blend je smyslná cesta, která zahrnuje vůni sušených švestek a rozinek, koření, pražených ořechů a jemné rašeliny s lehkým pepřovým závěrem. Chuť je zemitá s tóny tmavého ovoce a koření.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Irská
ZEMĚ: Skotsko
REGION: Ostatní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Johnnie Walker se řadí na špici mezi globálně nejoblíbenějšími skotskými whisky. Tato značka najde své zákazníky ve více než dvou stech zemích a každý rok se po celém světě prodá přes sto padesát milionů lahví. Původ značky sahá do 20. let 19. století, kdy John Walker začínal jako skromný obchodník a specialist na míchání whisky. Do povědomí se jméno značky zapsalo díky jeho synu Alexandrovi, který v roce 1867 představil míchanou whisky Walker's Old Highland Whisky, známou dnes jako Black Label. Alexandrovi synové, George a Alexandr II., rozšířili sortiment a zavedli charakteristické barevné kódování (s výjimkou JW Swing z roku 1932, která je známá díky své specificky tvarované láhvi, přizpůsobené k houpání). V roce 1893 firma J. Walker & Sons zakoupila palírnu Cardhu, jež je dodnes považována za domovskou palírnu Johnnieho Walkera a jejíž produkty tvoří základ pro JW Black Label. Roku 1909 se v reklamě poprvé objevila ikonická postava kráčejícího muže, která se na etiketách značky objevuje od roku 1937 a jejíž vizuál se od té doby několikrát změnil. V roce 1925 se společnost připojila k DCL a dnes je součástí United Distillers pod křídly Diageo. Míchané whisky z dílny JW v sobě kombinují okolo 35 sladových a 5 obilných whisky, s Cardhu jako hlavní sladovou složkou pro většinu svých výrobků. Gold Label se opírá o whisky Clynelish, zatímco Blue Label vychází z Royal Lochnagar.

Příběh Johnnie Walker je skvělým příkladem, jak se značka dokáže vyvíjet a přizpůsobit se měnícímu se trhu. Zajímavé je, jak byly barvy etiket integrovány do názvů produktů, což jistě pomohlo zákazníkům snadněji si zapamatovat a rozlišit jednotlivé produkty. Ikonický kráčející muž, který se objevil v roce 1909, je dnes nedílnou součástí brandu Johnnie Walker, a jeho vznik na základě kresby Toma Browna dodává příběhu značky osobitý charakter.

Změna směru chůze ikony na etiketě tak, aby "kráčela kupředu", symbolicky odráží progresivní duch značky. Rebranding a inovace produktů v průběhu let, jako změna názvů whisky a jejich věkové kategorizace, jsou příkladem úspěšné marketingové strategie, která pomohla upevnit pozici Johnnie Walker na trhu.

Vlastnictví značky společností Diageo, jedním z největších výrobců alkoholu na světě, a status Johnnie Walker jako nejprodávanější skotské whisky globálně, poukazuje na úspěch této dlouhodobé strategie. Tento úspěch nejenže odráží kvalitu a tradici produktů, ale také schopnost značky inovovat a přizpůsobit se vývoji trhu a spotřebitelským preferencím.